Wydarzenia z życia szkoły, konkursy, apele, wycieczki, imprezy klasowe...

Aktualności

Relacje z zawodów, wyniki meczów, konkurs na sportowca roku ...

Sport

Stokrotki, Krasnale, Biedronki, Słoneczka - najmłodsi uczniowie ...

Oddziały przedszkolne

P1400154W dniach 5 - 7 marca uczniowie klasy VIa i VIb pod opieką Danuty Wróblewskiej pojechali do Warszawy na wycieczkę. Była ona nagrodą  za udział w projekcie "Lubuska Akademia Debat Szkolnych" organizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Zielonej Górze.

Wszyscy uczestnicy - 60 drużyn ze szkół z całego województwa lubuskiego - przygotowali i przeprowadzili debatę oksfordzką oraz inicjatywę lokalną. Spośród uczestników komisja wybrała 6 najlepszych drużyn, a wśród nich naszych uczniów.

W trakcie wycieczki szóstoklasiści zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówkę, Łazienki i studia TVP.

Podziwiali panoramę stolicy z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki.

W Centrum Nauki Kopernik zdobywali wiedzę z różnych dziedzin nauki w formie zabawy. Byli również na cmentarzu powązkowskim.

Tam poznali miejsce pochówku sławnych Polaków, m.in. kargowianina Macieja Kozłowskiego.

Punktem kulminacyjnym wyprawy była wizyta w Sejmie i Senacie oraz Pałacu Prezydenckim, miejscach, w których prawo jest uchwalane i wprowadzane w życie. Jednak największą uwagę uczniów przykuły eksponaty w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wycieczka pozostawiła w pamięci uczniów niezapomniane wrażenia i nowe przyjaźnie.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły