sportbaner2

Grad medali w Mistrzostwach Powiatu, dwa medale w Finałach LOM, cztery rekordy szkoły uczniów SP to efekt udziału naszych uczniów w zawodach lekkoatletycznych.

W środę 28 czerwca 2017 r. odbyły się w Kargowej Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce szkół podstawowych. Zawody zdominowali uczniowie SP Kargowa, zwyciężając w klasyfikacji drużynowej tak dziewcząt, jak i chłopców. Tytuły Mistrzów Powiatu zdobyli: Wiktoria Pawłowicz (300 m i skok w dal), Julia Tyszkiewicz (600 m), Filip Hulalka (600 m), Jakub Mania (1000 m), Dawid Wita (skok w dal i skok wzwyż). Srebrne medale zdobyli: Jagoda Wieland (300 m), Marcel Krauze (300 m), Wiktoria Kacperek (600 m), Cyprian Fedorowicz (600 m). Na trzecim miejscu kończyli swoje konkurencje: Rozalia Rysman (300 m), Piotr Szczeciński (300 m), Amelia Kaczmarek (skok w dal), Wiktoria Tuzik i Rozalia Rysman (skok wzwyż). Wszyscy wyżej wymienieni oraz dwie osoby, które w swoich konkurencjach zajęły 4 miejsca, wzięły udział w Finałach LOM, które odbyły się 5 czerwca w Sulęcinie. Z tych zawodów przywieźliśmy 2 medale. Srebrny w skoku wzwyż zdobył Dawid Wita (146 cm – nowy rekord szkoły) oraz brązowy Julia Tyszkiewicz na 600 m (1:53,68 – również nowy rekord szkoły). Ponadto rekordy szkoły pobili: Dawid Wita w skoku w dal (4,69) – 6 m. i Marcel Krauze w biegu na 300 m (45,98) – 7 m. Miejsca w czołówce wojewódzkiej zajęli: Jakub Mania – 5 m. na 1000 m, Wiktoria Pawłowicz 5 m. na 600 m i Wiktoria Kacperek  7 m. na 600 m. Opiekunem dziewcząt był Krzysztof Dziuba, a chłopców Jerzy  Radkiewicz.