sportbaner2

sportowiec rokuRok szkolny 2014/2015 zapisał się w historii kargowskiego sportu złotymi zgłoskami. Nasza podstawówka zajęła bowiem trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Szkół Podstawowych.

Rok 2015/2016 był tylko nieco gorszy (nie ma jeszcze klasyfikacji generalnej), ale uzyskane w tym roku wyniki pozwalają na duży optymizm.

W kwietniu nasza młodzież (dziewczęta i chłopcy) zwyciężyła w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, a już tydzień później oba zespoły wywalczyły srebrne medale w Finałach LOM (składy sztafet podawaliśmy we wcześniejszych informacjach – patrz foto).

Doskonale spisywały się nasze dziewczęta startujące w 5 piłkarskich. Zwyciężyły w zawodach ośrodkowych, powiatowych, rejonowych, a w Finałach LOM zajęły V miejsce.W kończących sezon zawodach lekkoatletycznych uczniowie naszej szkoły wywalczyli sporą ilość medali na zawodach powiatowych. Byli to: Mateusz Dębski, Marta Tatarska, Dominika Karacz, Jacek Ciuńczyk(rekord szkoły w skoku wzwyż), Kacper Kaźmierczak, Patryk Molzahn, Julia Tyszkiewicz, Wiktoria Kacperek, Dawid Kokociński, Aleksandra Reiner i Paulina Skibińska. W zawodach Finałowych najlepiej zaprezentowali się: Dawid Kokociński – brązowy medal w biegu na 1000 m i Julia Tyszkiewicz – IV miejsce na 600 m. Oboje poprawili w swoich biegach rekordy szkoły.
Najlepszym sportowcem szkoły w tym roku a zarazem w historii szkoły został Dawid Kokociński, zdobywca trzech medali na Finałach LOM (tenis stołowy – brązowy, Sztafetowe Biegi Przełajowe – srebrny i bieg na 1000 m – brązowy).

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Aktualności