prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Konkurs dla klas IV „Moje drugie śniadanie”


Uczniowie klas IV otrzymali ciekawe zadanie: przygotować drugie śniadanie, zawierające pięć niezbędnych składników pokarmowych, następnie sfotografować się z tym posiłkiem i zdjęcie wraz z przepisem zgłosić do konkursu. Jury w składzie: pani Ewa Herbik, pani Beata Ziarek i pani wicedyrektor Anna Ptak wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Amelia Kaczmarek - "Moje śniadanie - mój start"

 

breakfast        Kolorowe kanapki + jajko sadzone + zielony koktajl

1.Kanapka                                                 2.Kanapka

-mała kromka ciemnego pieczywa                - mała kromka ciemnego pieczywa

-wędzony łosoś                                                 - liść sałaty masłowej

- drobno posiekana natka pietruszki            - delikatna wędlina (filet z indyka)

 - orzech włoski prażony                                  - plasterek pomidora

                                                                              - kiełki rzodkiewki

 

 

 

Jajko w kolorowej otoczce

   - jajko/jajka

   -papryka czerwona, żółta

   - szczypior

   - pieprz, sól

Na rozgrzaną patelnię włożyć dwa krążki papryki o grubości ok. 0,5 cm, do środka wbić jajko, posolić popieprzyć i smażyć do ścięcia białek. Wyłożyć na talerz, posypać posiekanym szczypiorkiem.

KOKTAJL

  • banan
  • dwa pomarańcze
  • kilka liści młodego szpinaku
  • woda ( opcjonalnie )

Wycisnąć sok z pomarańczy, dodać pokrojonego w plastry banana, szpinak i wszystko razem zmiksować. Gdyby koktajl był za gęsty, można dodać trochę wody.

  image 5

Smacznego !!

 

 


II miejsce: Gracjan Kozyra - "Smak wakacji", Ewelina Kędziora - "Przepis na zdrową kanapkę i sok" i Wanesa Woźniak - "Kotki i kurczaczki";


III miejsce: Przemysław Borczyk - "Moje drugie śniadanie" i Wiktoria Pawłowicz - "Naleśniki pełnoziarniste";


wyróżnienia: Wiktoria Konopacka - "Pyszne i zdrowe kanapki kolorowe"
i Kaja Pajcz - "Moje zdrowe śniadanie" 

 

Zielony koktajl Shreka, Ciasto Indianina czy Pasta jajeczna Fiony – pod tymi nazwami kryły się pełnowartościowe, zdrowe, pyszne propozycje potraw dających pozytywną energię na cały dzień, serwowane podczas Tygodnia Zdrowego Stylu Życia. Broszurka z przepisami do pobrania tutaj

                                                                                                

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły