W poniedziałek 19 czerwca 2017 roku klasę III c czekała niespodzianka przygotowana przez Rodziców i wychowawczynię Elżbietę Janik. Uczniowie zostali zaproszeni na pożegnalną wycieczkę, kończącą pierwszy etap edukacji, do jedynego w mieście zoo, a mianowicie do Centrum Zoologicznego „Rybka”. 

Najpierw miłe panie ekspedientki oraz właściciel, pan Mariusz Owczarek, serdecznie nas przywitali. Potem długo sami oglądaliśmy różne zwierzątka, np. chomiki, świnkę morską, kraba, rybki, myszki, węża boa itp. Następnie pan Mariusz opowiedział nam o hodowli i pielęgnacji zwierząt trzymanych w domach, w tym egzotycznych. No i w końcu nastąpiło to, na co wszyscy czekaliśmy. Pan Mariusz wyjął z terrarium węża i pokazał nam go w całej okazałości. Mogliśmy go, pod czujnym okiem właściciela sklepu, dotknąć a nawet zrobić pamiątkowe zdjęcie. Otrzymaliśmy też piękne breloczki z pieskami, które specjalnie na potrzebę tej wycieczki zorganizowała pani Estera Szulc, pracownik sklepu, co było superniespodzianką, zafundowaną przez naszych kochanych Rodziców. 

Po powrocie do szkoły odkryliśmy, że w naszej klasie zamieszkał słodki żółw zielony, jedyny przedstawiciel swojego gatunku w szkolnej przestrzeni. Zanim zniknął w czeluściach naszych brzuszków, zdążyliśmy zrobić sobie z nim fotkę. 

Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi i obsłudze sklepu za wspaniałą wycieczkę. Osobne podziękowania za pomoc, słodkiego żółwia i opiekę nad dziećmi dla pani Kamili Konopackiej, pani Marty Molzahn i pani Natalii Kamrowskiej.