Już od 2011 roku 30 dzieci z partnerskich miast: Schulzendorf w Niemczech, Vinor w Czechach i Kargowa spędza razem jeden wakacyjny tydzień. W tym roku po raz trzeci spotkaliśmy się w Schulzendorf.

Bogaty program projektu "Muzyka i ruch międzynarodowo" obejmował m.in. całodniową wycieczkę do Berlina, wyjazdy na kręgle i basen, warsztaty muzyczne oraz zabawy integracyjne. Uczestnicy obozu zwiedzili również Schulzendorf i okolice miasteczka. Dzieci z Czech i Polski poznały niemiecką historię, kulturę, zwyczaje i obyczaje. Gra na instrumentach muzycznych: Conga, Cachon, Djembe, przejażdżka drezyną oraz kajakowa przygoda na długo pozostaną w pamięci dzieci i opiekunów. W sprzyjających warunkach i świetnej atmosferze obozu dzieci szybko pokonały barierę językową i nawiązały bliskie kontakty. Opiekunami wypoczynku letniego ze strony polskiej byli: pani Monika Milczyńska i pan Marek Buczkowski. Za rok obóz odbędzie się w Kargowej. Już myślimy o atrakcjach spotkania.

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Nasz roczny szkolny kalendarz jest pełen fantastycznych dat i dni do świętowania – wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Światowy Dzień Pluszowego Misia. To bardzo sympatyczne i lubiane przez dzieci święto obchodziliśmy w tym roku 24 listopada.

Uroczystość otwarcia sali gimnastycznej po remoncie

W poniedziałek 6 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia sali gimnastycznej po remoncie. W wydarzeniu wzięli udział: pan burmistrz Jerzy Fabiś, zastępca burmistrza pani Marta Paron, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Henryka Kamińczak, wykonawcy remontu: panowie Wiesław Borkowski i Sławomir Kleniewski, przedstawiciele Policji oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. Zaproszenie przyjął również starosta powiatu zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły