prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

9 Publiczna Szkoła Podstawowa w Kargowej bardzo aktywnie współpracuje z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od dziewięciu lat uczniowie klas III uczestniczą w programie edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować, którego głównym celem jest nabywanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach życiowych.

Co roku szkoła składa zamówienia do Fundacji i otrzymuje materiały edukacyjne dla każdego ucznia w postaci broszur, atrapy telefonów oraz inne tablice demonstracyjne, podręczniki dla nauczycieli, wymienia uszkodzone fantomy.

W tym roku szkolnym kolejnym przejawem współpracy z Fundacją jest pozyskanie dla każdego przeszkolonego ucznia apteczek Na Ratunek.

Podczas zajęć uczniowie wypełniali je wg podanej instrukcji w odpowiednie akcesoria: opaski opatrunkowe, maseczki do resuscytacji, rękawiczki i koce ratunkowe. Na koniec każdy otrzymał wyposażoną apteczkę do domu na wakacje, żeby w razie potrzeby udzielić pomocy poszkodowanym.

W podziękowaniu za współpracę Fundacja WOŚP przesłała naszej szkole hologramy na świadectwa trzecioklasistów jako wyróżnienie dla uczniów, którzy zostali przeszkoleni w ramach RUR.

Cieszymy się, że uczestniczymy w tak szlachetnym przedsięwzięciu! W formie świetnej zabawy uczniowie uświadamiają sobie, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasza szkoła jest bezpiecznym miejscem!

                                                                                                        Koordynator RUR: Ewa Barczewska

 

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły