prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

20 października 2017 r. uczniowie klas V szkoły podstawowej w Kargowej wzięli udział w imprezie czytelniczej pt. „Więźniowie biblioteki”.

Realizując kierunki polityki oświatowej państwa odnośnie do upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży, biblioteka szkolna przy współpracy Mediateki przygotowała dla uczniów imprezę nie tylko promującą czytelnictwo, ale także rozwijającą wyobraźnię, kreatywność, spostrzegawczość i umiejętność pracy zespołowej.

Escape room to gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego. Polega ona na tym, że uczestnicy zostają zamknięci w  przygotowanych pokojach zagadek, tzw. Escape Roomach, z których muszą się wydostać. Wspólnie rozwiązują różne zadania, dochodząc do odnalezienia ukrytego klucza i wydostania się z Escape Roomu.

Na początku imprezy uczniowie zapoznali się z serią książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży, poznali ekwipunek i cechy dobrego detektywa, wysłuchali fragmentów książek z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, czytanych przez dyrektorów szkoły, Mediateki i sekretarza szkoły. Później utworzyli własne biura detektywistyczne. Następnie, prowadzeni przez postacie książkowe, udali się do przygotowanych Escape Roomów, w których zostali zamknięci razem z opiekunami. Rozwiązując wspólnie zagadki, zadania i krzyżówki, zdołali odnaleźć klucz do pomieszczeń i uwolnić się. Oglądali także film pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Impreza zakończyła się zjedzeniem pieczonych na ognisku kiełbasek.

Organizatorki -  Anna Gryca-Nowak i Małgorzata Kwiecień - dziękują Radzie Rodziców ZSP za dofinansowanie imprezy, państwu M. i M. Gągorowskim za wypożyczenie niektórych rekwizytów, Jadwidze i Zuzannie Koziołek, Elżbiecie Pietek, Zbigniewowi Świdzińskiemu, Magdalenie i Rozalii Kaim, Zuzannie Sapie za pomoc w przygotowaniu Escape Roomów, dyrekcji szkoły, wychowawcom klas, nauczycielom, bibliotekarzom i rodzicom za sprawowanie opieki nad uczniami. Dziękują również uczniom za ich wzorowe zachowanie i wspaniałą zabawę.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły