prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Klasa I c wraz z klasą II a wybrały się na wycieczkę do lasu w Jaromierzu. Na miejscu czekali na uczniów państwo Marek i Małgorzata Gągorowscy, przedstawiciele Koła Łowieckiego „Dzik” oraz uczniowie Technikum Leśnego w Rogozińcu.

Wędrując leśnymi dróżkami wszyscy podziwiali piękne kolory drzew liściastych, fruwające i mieniące się w promykach słońca babie lato oraz nasłuchiwali odgłosów leśnych zwierząt. Podczas lekcji na łonie przyrody uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat leśnych zwierząt. W wędrówce towarzyszyła im pustułka - to gatunek średniej wielkości ptaka drapieżnego z rodziny sokołowatych. Wyprawę zakończono w leśnej stołówce przy ognisku. Najpierw było pieczenie kiełbasek, a potem zabawy. Na koniec wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo serdecznie chcemy podziękować państwu M. M. Gągorowskim za zorganizowanie lekcji, a zaproszonym gościom za przekazaną dzieciom wiedzy.

Uczniowie klasy I c i II a z wychowawczyniami.

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły