prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

22 listopada 2017 r. klasa V c wyjechała na wycieczkę do Poznania. Najpierw uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili muzeum archeologiczne. W pierwszej kolejności zobaczyli wystawę związaną ze starożytnym Egiptem.

Oglądali liczące kilka tysięcy lat przedmioty codziennego użytku, przypominające wyglądem współczesne, oraz rzeźby przedstawiające faraonów, papirusy zapisane hieroglifami. Poznali wierzenia dotyczące przejścia dusz do krainy zmarłych. Niestety, nie było już mumii ludzkich, które zawsze zadziwiały młodzież, zostały zwrócone do Berlina. Później dzieci przeszły do wystawy przedstawiającej życie w średniowiecznej Wielkopolsce. Największą uwagę uczniów zwrócił relikwiarz znaleziony w Lednicy, którego wizerunek widzieli wiosną w Muzeum Pierwszych Piastów w Dziekanowicach.

Kolejnym celem było Muzeum Henryka Sienkiewicza, które po remoncie zostało wyposażone w urządzenia do odtwarzania filmów zrealizowanych na podstawie książek pisarza. Tam, jak zwykle, największe wrażenie zrobiło na uczestnikach wycieczki świadectwo szkolne Sienkiewicza, z którego wynikało, że jemu także nie wszystko przychodziło łatwo. O godzinie 12.00 piątoklasiści poszli pod ratusz i obejrzeli trykające się poznańskie koziołki. Uwagę od nich odwracały dwie postacie spacerujące po rynku, przebrane za koziołki, pozujące z dziećmi do zdjęć. Na koniec uczniowie zakupili pamiątki, którymi były przede wszystkim koziołki. Wszyscy wrócili do Kargowej bardzo zadowoleni z wycieczki.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły