nurse1

prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 289 gości oraz 0 użytkowników.

10 listopada 2017 r. o godzinie 12:00 przy pomniku na placu Berwińskiego uczniowie naszej szkoły uroczyście rozpoczęli obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyły w nich klasy siódme i gimnazjalne. Po złożeniu kwiatów przez delegacje wszyscy przeszli na rynek, na który przybyli również młodsi uczniowie.

Tam zostały ogłoszone wyniki konkursu wiedzy na temat hymnu narodowego, zorganizowanego przez Danutę Wróblewską i Mirosławę Kamińską z okazji 210. rocznicy odegrania po raz pierwszy na ziemiach polskich „Mazurka Dąbrowskiego”, wręczono też nagrody. Z klas siódmych i gimnazjalnych najlepsi byli: Mateusz Żok, Wiktoria Michalska, Hubert Nowak; w klasach szóstych: Bartosz Skóra, Mateusz Radzioch, Aleksandra Rysman, Marta Skibińska, Klaudia Przymuszała, Wiktoria Szymańska, Wiktoria Litus, Klaudia Litus, Nadia Kajda, Yeva Zinchenko; w klasach piątych: Tymon Jóźwikowski, Wiktoria Białek, Wiktoria Grefling, Natalia Dziewa, Blanka Gałęzowska, a w czwartych: Weronika Kaim, Eryk Kaźmierski, Marcin Merda, Zuzanna Szajer, Oliwia Bator, Maksymilian Koziara, Kamil Sobstyl, Artur Łukaszewski.

Później uczestnicy mieli okazję wziąć udział w pikniku, podczas którego wysłuchali opowieści o walkach w czasie Powstania Wielkopolskiego. Rekonstruktorzy wystawili sprzęt militarny z 1919 r. i inscenizację punktu mobilizacyjnego wojsk Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć słynnego „Poznańczyka” (rekonstrukcję pojazdu), poznać jego historię a nawet wejść do środka. Wielu uczestników otrzymało legitymację członka Straży Ludowej z 1918 r. wydawanej przez Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty. Wszyscy skorzystali z poczęstunku – grochówki z kuchni polowej, ugotowanej przez pana Michała Zielonkę, a zasponsorowanej przez burmistrza Kargowej i starostę zielonogórskiego. Piknik i wystawa sprzętu militarnego została sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze, Lubuski Rynek Rolno-Towarowy i Gminę Kargowa.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły