10 listopada 2017 r. o godzinie 12:00 przy pomniku na placu Berwińskiego uczniowie naszej szkoły uroczyście rozpoczęli obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyły w nich klasy siódme i gimnazjalne. Po złożeniu kwiatów przez delegacje wszyscy przeszli na rynek, na który przybyli również młodsi uczniowie.

Tam zostały ogłoszone wyniki konkursu wiedzy na temat hymnu narodowego, zorganizowanego przez Danutę Wróblewską i Mirosławę Kamińską z okazji 210. rocznicy odegrania po raz pierwszy na ziemiach polskich „Mazurka Dąbrowskiego”, wręczono też nagrody. Z klas siódmych i gimnazjalnych najlepsi byli: Mateusz Żok, Wiktoria Michalska, Hubert Nowak; w klasach szóstych: Bartosz Skóra, Mateusz Radzioch, Aleksandra Rysman, Marta Skibińska, Klaudia Przymuszała, Wiktoria Szymańska, Wiktoria Litus, Klaudia Litus, Nadia Kajda, Yeva Zinchenko; w klasach piątych: Tymon Jóźwikowski, Wiktoria Białek, Wiktoria Grefling, Natalia Dziewa, Blanka Gałęzowska, a w czwartych: Weronika Kaim, Eryk Kaźmierski, Marcin Merda, Zuzanna Szajer, Oliwia Bator, Maksymilian Koziara, Kamil Sobstyl, Artur Łukaszewski.

Później uczestnicy mieli okazję wziąć udział w pikniku, podczas którego wysłuchali opowieści o walkach w czasie Powstania Wielkopolskiego. Rekonstruktorzy wystawili sprzęt militarny z 1919 r. i inscenizację punktu mobilizacyjnego wojsk Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć słynnego „Poznańczyka” (rekonstrukcję pojazdu), poznać jego historię a nawet wejść do środka. Wielu uczestników otrzymało legitymację członka Straży Ludowej z 1918 r. wydawanej przez Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty. Wszyscy skorzystali z poczęstunku – grochówki z kuchni polowej, ugotowanej przez pana Michała Zielonkę, a zasponsorowanej przez burmistrza Kargowej i starostę zielonogórskiego. Piknik i wystawa sprzętu militarnego została sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze, Lubuski Rynek Rolno-Towarowy i Gminę Kargowa.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Uroczystość otwarcia sali gimnastycznej po remoncie

W poniedziałek 6 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia sali gimnastycznej po remoncie. W wydarzeniu wzięli udział: pan burmistrz Jerzy Fabiś, zastępca burmistrza pani Marta Paron, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Henryka Kamińczak, wykonawcy remontu: panowie Wiesław Borkowski i Sławomir Kleniewski, przedstawiciele Policji oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. Zaproszenie przyjął również starosta powiatu zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły