prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

"Nad czerwonym dywanem i obok" to tytuł wystawy plastycznej, która miała miejsce tuż przed feriami, w kulturalnym sercu Kargowej - Mediatece.Jej autorką była pani Ewa Jasek, artystka, która oprócz malarstwa zajmuje się również rysunkiem, grafiką komputerową, fotografią.

W Kargowej artystka zaprezentowała swoje zainteresowanie światem filmu. Na ścianach naszej rodzimej galerii wisiały portrety znanych aktorów filmowych, co ciekawe, tylko mężczyzn. Ale o tym później.

Pani  Małgorzata Kwiecień, kierowniczka biblioteki i kuratorka wydarzenia artystycznego, serdecznie zapraszała i polecała  wystawę naszym uczniom. Bardzo lubię odwiedzać wystawy i te „małe”, i te „duże”. Dlatego postanowiłam zachęcić moich uczniów do zwiedzania i delektowania się sztuką blisko nas, w zasięgu naszych możliwości. Mam nadzieję, że potem w dorosłej przyszłości będą umiały obcować ze sztuką tą dalej i daleko, w Polsce i poza nią.

Ponieważ oczekiwanie na ferie to dla uczniów trudny czas, więc chętnie skorzystałam z zaproszenia i przeprowadziłam kilka lekcji plastyki poza szkołą, w Mediatece, tym bardziej, że pogoda na wyjście była po stronie sztuki.

Uczniowie bardzo szybko powiązali tytułowy czerwony dywan z portretami namalowanych aktorów. Zauważyli też, że są namalowani sami mężczyźni – dlaczego? Akurat taki zamysł był autorki. Jeden z uczniów trafnie zauważył, że nie byłoby portretów panów, gdyby nie namalowała ich kobieta, pani Ewa Jasek. Potem, wspólnymi siłami, odgadywaliśmy nazwiska aktorów, nazwiska granych bohaterów oraz tytuły filmów, w których grali. I tu nasi uczniowie wykazali się świetną wiedzą filmową. Z boku na sztaludzebył wyeksponowany portret naszego aktora, Macieja Kozłowskiego. Bardzo sympatyczny gest Autorki dla Kargowej i jej mieszkańców.  Rozmawialiśmy jeszcze o kolorach, przestrzeni wystawowej, wpisywaliśmy się do księgi pamiątkowej. Wystawę odwiedziły wszystkie klasy szóste oraz V a i V b.

Serdecznie dziękuję paniom Małgorzacie Kwiecień, Joannie Gruszczyńskiej i Magdalenie Mauer za zaproszenie  i życzliwe wsparcie w czasie zajęć i za wykonanie zdjęć. Cenię sobie słowa Pań, że mamy bardzo grzeczną młodzież, która już przejawia zainteresowania sztuką. W pełni podpisuję się pod tą opinią! Nasza młodzież pod każdym względem zachowywała się fantastycznie!

Bardzo dziękuję państwu Aurelii i Zbigniewowi Świdzińskim za opiekę nad uczniami w trakcie wyjścia.

Pani Ewie Jasek serdecznie gratulujemy wystawy „Nad czerwonym dywanem i obok”. Świetnie trafiła ona w nasz gust i zainteresowania. Życzymy dalszych sukcesów w życiu artystycznym i prywatnym!

Uczniowie  klas piątych i szóstych wraz z nauczycielką plastyki, Elżbietą Janik.

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły