prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

11 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły, członkowie kółka historycznego, wzięli udział w widowisku militarnym pt. „Bobrujsk Wielkopolska Twierdza”, które tradycyjnie odbyło się przy dawnym dworcu kolejowym przy ul. Przemysłowej.

Rozpoczęło się o godz. 14.30 kaskaderskim pokazem jazdy konnej, tzw. dżygitówki w wykonaniu Apolinarski Group. Po nim uczennice Hanna Kaptur, Julia Kaczmarek i Julia Rajewska wraz z kilkuosobową grupą mieszkańców Kargowej rozpoczęli właściwe widowisko. Odegrali role mieszkańców Bobrujska, którzy przyszli przywitać wojsko polskie, szczególnie oddziały złożone z powstańców wielkopolskich. Przynieśli w wiklinowych koszach jedzenie, a w samowarze ciepłą herbatę.

Mimo zimna i rozpoczętych ferii zimowych przybyło wielu widzów, w tym naszych uczniów. Wszyscy mieli też możliwość skorzystania z pikniku militarnego przygotowanego przez 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska oraz 5 Lubuski Pułk Artylerii z Sulechowa.

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły