9 lutego 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Łączył on elementy nauki i zabawy oraz stanowił niezwykłą motywację do działania dla uczniów i nauczycieli. W tym szczególnym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie.

Przygotowania do imprezy trwały prawie miesiąc. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli języków obcych przygotowywali program edukacyjno-wokalny. Przedstawiciele klasy III c (Gabriela Duda, Lena Pokorska, Aleksandra Sewohl, Krystian Nowak) oraz klasy III d (Lena Książek, Martyna Nowak, Kasjan Domin, Franciszek Piotrowski) wzięli udział w Konkursie Języka Niemieckiego. Uczniowie klasy V c (Blanka Gałęzowska, Lena Kaczmarek, Karol Radom), klasy VI b (Jagoda Wieland, Anna Kuraś) oraz Kamil Heyduk z klasy VI c wykonali przepiękne prace projektowe. ,,Brama Brandenburska”, ,,Wieża Eiffla” i ,,Angielska Budka Telefoniczna” stanowiły część dekoracji sali, w której odbyła się impreza. Na korytarzach w szkole pojawiły się ciekawe gazetki ścienne klas młodszych nt. krajów europejskich. W trakcie imprezy podziwiać można było zarówno uczniów, jak i nauczycieli klas I – III, prezentujących walory wylosowanego przez daną klasę kraju europejskiego. Uczniowie klas IV – VI utożsamili się kolorystycznie z flagami Niemiec i Wielkiej Brytanii. Występ - pierwsza część imprezy - okazał się doskonałym sposobem na naukę języków obcych poprzez zabawę. W drugiej części uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych, uczestnicząc w quizach językowych.

Serdecznie dziękujemy pani Marcie Paron, zastępcy burmistrza, za przybycie na naszą imprezę, wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Organizatorzy: Monika Milczyńska, Dariusz Budzik

Zdjęcia wykonane przez pana J.Radkiewicza można zobaczyć tutaj

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego pluszowego przyjaciela.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły