prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

9 lutego 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Łączył on elementy nauki i zabawy oraz stanowił niezwykłą motywację do działania dla uczniów i nauczycieli. W tym szczególnym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie.

Przygotowania do imprezy trwały prawie miesiąc. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli języków obcych przygotowywali program edukacyjno-wokalny. Przedstawiciele klasy III c (Gabriela Duda, Lena Pokorska, Aleksandra Sewohl, Krystian Nowak) oraz klasy III d (Lena Książek, Martyna Nowak, Kasjan Domin, Franciszek Piotrowski) wzięli udział w Konkursie Języka Niemieckiego. Uczniowie klasy V c (Blanka Gałęzowska, Lena Kaczmarek, Karol Radom), klasy VI b (Jagoda Wieland, Anna Kuraś) oraz Kamil Heyduk z klasy VI c wykonali przepiękne prace projektowe. ,,Brama Brandenburska”, ,,Wieża Eiffla” i ,,Angielska Budka Telefoniczna” stanowiły część dekoracji sali, w której odbyła się impreza. Na korytarzach w szkole pojawiły się ciekawe gazetki ścienne klas młodszych nt. krajów europejskich. W trakcie imprezy podziwiać można było zarówno uczniów, jak i nauczycieli klas I – III, prezentujących walory wylosowanego przez daną klasę kraju europejskiego. Uczniowie klas IV – VI utożsamili się kolorystycznie z flagami Niemiec i Wielkiej Brytanii. Występ - pierwsza część imprezy - okazał się doskonałym sposobem na naukę języków obcych poprzez zabawę. W drugiej części uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych, uczestnicząc w quizach językowych.

Serdecznie dziękujemy pani Marcie Paron, zastępcy burmistrza, za przybycie na naszą imprezę, wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Organizatorzy: Monika Milczyńska, Dariusz Budzik

Zdjęcia wykonane przez pana J.Radkiewicza można zobaczyć tutaj

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły