prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

W poniedziałek 12 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole panią Agatę Dulat, przedstawicielkę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz pana Janusza Pawlaka, przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy.

Nasi goście przyjechali zaprosić wszystkich uczniów  do udziału w  VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci  pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Zaproszenie połączone było z prelekcją, wprowadzającą uczniów naszej szkoły w tematykę konkursu. Pogadanka odbyła się z podziałem na dwie grupy wiekowe, a sposób jej prowadzenia był dostosowany do możliwości odbiorców. Prelekcja była ciekawa i spotkała się z życzliwym odbiorem naszych uczniów.

Dzieci zostały zmotywowane i zachęcone do konkursu. Obecnie realizują swoje pomysły w postaci prac plastycznych. Organizatorkami konkursu na terenie szkoły są panie: Elżbieta Janik i Eulalia Konwa.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły