27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

W czasie festynu odbyły się warsztaty plastyczne: wykonanie Eko-toreb. Uczniowie wzięli udział w Eko-paradzie, podczas której dokonali praktycznej segregacji odpadów powstałych podczas warsztatów oraz odśpiewali piosenkę ekologiczną „Segreguj śmieci”, do melodii "Hej, sokoły", którą napisała obecna absolwentka Gimnazjum Gabriela Pietruszyńska. Apel podsumowujący festyn otworzył pan dyrektor Zbigniew Michalski. W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście: panie wicedyrektorki Ewa Barczewska i Ewa Gwóźdź oraz goście z gminy, panie: Alicja Bocheńska, Elwira Wawrzyniak i Marzena Zewar. Za nagłośnienie odpowiadał pan Rafał Urbanowicz, który przygotował uczennice z klasy VI b do poprowadzenia piosenki przewodniej.

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny i wiedzowy. Każdy uczestnik parady otrzymał pamiątkową bawełnianą torbę ekologiczną oraz słodki upominek. Do każdej grupy trafił również wielkoformatowy plakat na temat segregacji odpadów.

Impreza poprzedzona była konkursami plastycznymi. Uczniowie klas I - III wykonywali Eko-zabawkę, natomiast dzieci z zerówek Eko-książkę. Piękne prace wykonane z odpadów można było podziwiać na wystawie na łączniku. Dyplomy i napisy przygotował pan Kazimierz Szepelawy.

Ponadto wszyscy uczniowie uczestniczyli w prelekcjach ekologicznych „Zagadki śmietnika, czyli co, gdzie i jak” przeprowadzonych przez Spółkę z o.o. Abrys. Uczniowie z klas I - III zmagali się również w konkursie wiedzowym Eko-Quiz.

Działanie zostało zorganizowane dzięki pozyskaniu przez naszą gminę środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach programu pod nazwą „Spotkania wokół śmietnika” oraz zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Przedsięwzięcie w szkole realizowały panie: Monika Lisowska i Maja Wasilewska. Z ramienia gminy projekt koordynowała pani Alicja Bocheńska.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Eko-Festynu składamy serdeczne podziękowania, a laureatom wyłonionym w konkursach gratulujemy pomysłowości i wiedzy.

Organizatorki

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Bieg Kargowiak 2019

Dnia 16-17.05.2019 odbył się XXI bieg przełajowy Kargowiak, zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kargowej.

Dzień Języków Obcych

"Polsko-Niemiecki Dzień Teatru” – pod tym hasłem 7 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole kolejny Dzień Języków Obcych. W tym roku temat imprezy związany był z projektem realizowanym wspólnie z niemieckim partnerem z Schulzendorf.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły