W niedzielę 13 stycznia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie GCK przed kargowską publicznością mieli okazję zademonstrować nabyte umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy drugiej i siódmej. Młodsi uczniowie wspólnie ze starszymi koleżankami przedstawili ułożenie poszkodowanych w pozycji bocznej oraz ćwiczyli resuscytację na fantomach. Do udziału w pokazie pierwszej pomocy zaprosiliśmy panie z Dziennego Domu "Senior +", z którymi wcześniej przeprowadziliśmy szkolenie. Seniorki świetnie poradziły sobie z udzielaniem pomocy na fantomach. Trud naszych ratowników przedmedycznych został nagrodzony gromkimi brawami przez zebraną widownię.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nauka udzielania pomocy nie jest trudna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Organizatorki: Ewa Barczewska, Maria Małycha, Dominika Krzystek, Małgorzata Malicka-Kurzak

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego pluszowego przyjaciela.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły