11 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 100. rocznicy powstania wielkopolskiego i bitwy kargowskiej. Uczniowie klas: V b, IV c i II b przygotowali program słowno-muzyczny o tamtych wydarzeniach. Był on ilustrowany prezentacją multimedialną.

Chłopcy i dziewczynki z kl. V b wcielili się w kurierów, którzy informowali ludność o najważniejszych działaniach powstańców. Dzieci z kl. II b pod kierunkiem pani Marioli Małychy pięknie przygotowały recytację wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Apel zakończyło uroczyste odśpiewanie czterech zwrotek hymnu polskiego. Program przygotowała pani Mirosława Kamińska we współpracy z panem Andrzejem Kamińskim i panem Rafałem Urbanowiczem.

Obchody tych dwu rocznic zostały poprzedzone innymi działaniami, do których zostały włączone wszystkie klasy IV-VI. Klasy czwarte przygotowały piękne albumy z przepisami kuchni wielkopolskiej. Klasy piąte wykonały słowniki gwary wielkopolskiej oraz albumy z potrawami, które zostały wpisane na listę produktów regionalnych. Klasy szóste wykonały plakaty z miejscami pamięci o powstaniu wielkopolskim. Prace można było podziwiać na łączniku. Wszystkim należą się serdeczne podziękowania za poświęcony czas i wykazanie się inwencją twórczą oraz wielką kreatywnością. Całość uzupełniała gazetka okolicznościowa.

 

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego pluszowego przyjaciela.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły