W dniu 25 marca 2019 r. odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Nowoczesna szkoła – kompetentni uczniowie” – poprawa jakości kształcenia ogólnego w zakresie podnoszenia kompetencji kluczowych w Szkołach Gminy Kargowa. Projekt był dofinansowany z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Wartość projektu wynosiła ponad 550 tys. zł.Środki te pozwoliły na wyposażenie pracowni szkolnych w nowoczesne komputery stacjonarne, laptopy, tablety, tablice interaktywne i inne pomoce wykorzystywane na zajęciach z matematyki przyrody chemii informatyki, edukacji wczesnoszkolnej.

W uroczystym zakończeniu projektu uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Marek Kamiński, Burmistrz Jerzy Fabiś, Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Pokorski, Radny Powiatu Zielonogórskiego Dariusz Wróblewski, przedstawiciele firmy BERG Sp.z.o.o. Jakub Zamojski i Sławomir Laskowski, dyrektor i wicedyrektorzy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Po powitaniu gości przez dyrektora Zbigniewa Michalskiego odbyła się prezentacja klas. Rozpoczęto w pracowni języków obcych, gdzie uczniowie pod opieką pani Moniki Milczyńskiej przygotowali symboliczne przecięcie wstęgi otwierającej nowe pracownie. Następnie goście odwiedzili pracownię komputerową, przyrodniczą, matematyczno-multimetialną i edukacji wczesnoszkolnej. Następnie odwiedzono sale komputerową i matematyczną w budynku dawnego gimnazjum. Spotkanie zakończyło się w Sali posiedzeń Urzędu Miasta Kargowa. Wszyscy zaproszenie goście byli pod wrażeniem nowo zakupionego sprzętu i wyrażali nadzieję, że zostanie on wykorzystany z korzyścią dla uczniów i podniesie ich kompetencje.

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego pluszowego przyjaciela.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły