W dniu 25 marca 2019 r. odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Nowoczesna szkoła – kompetentni uczniowie” – poprawa jakości kształcenia ogólnego w zakresie podnoszenia kompetencji kluczowych w Szkołach Gminy Kargowa. Projekt był dofinansowany z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Wartość projektu wynosiła ponad 550 tys. zł.Środki te pozwoliły na wyposażenie pracowni szkolnych w nowoczesne komputery stacjonarne, laptopy, tablety, tablice interaktywne i inne pomoce wykorzystywane na zajęciach z matematyki przyrody chemii informatyki, edukacji wczesnoszkolnej.

W uroczystym zakończeniu projektu uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Marek Kamiński, Burmistrz Jerzy Fabiś, Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Pokorski, Radny Powiatu Zielonogórskiego Dariusz Wróblewski, przedstawiciele firmy BERG Sp.z.o.o. Jakub Zamojski i Sławomir Laskowski, dyrektor i wicedyrektorzy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Po powitaniu gości przez dyrektora Zbigniewa Michalskiego odbyła się prezentacja klas. Rozpoczęto w pracowni języków obcych, gdzie uczniowie pod opieką pani Moniki Milczyńskiej przygotowali symboliczne przecięcie wstęgi otwierającej nowe pracownie. Następnie goście odwiedzili pracownię komputerową, przyrodniczą, matematyczno-multimetialną i edukacji wczesnoszkolnej. Następnie odwiedzono sale komputerową i matematyczną w budynku dawnego gimnazjum. Spotkanie zakończyło się w Sali posiedzeń Urzędu Miasta Kargowa. Wszyscy zaproszenie goście byli pod wrażeniem nowo zakupionego sprzętu i wyrażali nadzieję, że zostanie on wykorzystany z korzyścią dla uczniów i podniesie ich kompetencje.

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Bieg Kargowiak 2019

Dnia 16-17.05.2019 odbył się XXI bieg przełajowy Kargowiak, zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kargowej.

Dzień Języków Obcych

"Polsko-Niemiecki Dzień Teatru” – pod tym hasłem 7 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole kolejny Dzień Języków Obcych. W tym roku temat imprezy związany był z projektem realizowanym wspólnie z niemieckim partnerem z Schulzendorf.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły