Uczniowie klas V a, b i d spędzili cztery majowe dni na północy Polski. W drodze do Stegny zawitali do Malborka. Tam pod kierunkiem przewodników zwiedzili słynny zamek krzyżacki i przekonali się o jego potędze.

Zwieńczeniem pierwszego dnia wycieczki był spacer i zabawy na brzegu morza przy zachodzącym słońcu. Atrakcją kolejnego, ale nie jedyną, był rejs katamaranem z Gdyni do Helu – dla niektórych pierwsza w życiu „morska” wyprawa. Wiele emocji wzbudziła wizyta w fokarium. Piątoklasiści zwiedzili również Dom Morświna i Muzeum Obrony Wybrzeża. Ponieważ pogoda dopisała, popołudnie spędzili na helskiej plaży, korzystając ze słońca, wody i piasku. W trzecim dniu wycieczki uczniowie wybrali się do Gdańska. Zachmurzone niebo nie zakłóciło planów obejmujących koncert organowy w Archikatedrze Oliwskiej, zwiedzanie Bazyliki Mariackiej, Europejskiego Centrum Solidarności i Pomnika Poległych Stoczniowców 1970, Poczty Gdańskiej i Pomnika Obrońców Poczty Gdańskiej, krótką wizytę w Muzeum II Wojny Światowej, spacer po Długim Targu z pomnikiem Neptuna i bulwarze nad Motławą z Żurawiem Gdańskim, a na koniec wizytę pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Ostatniego dnia wycieczki słońce nie zawiodło i podczas plażowania na sopockiej plaży, spaceru po Molo i ulicach Sopotu uczestnicy wycieczki, ich opiekunowie: pan Krzysztof Dziuba, panie Ewa Herbik, Anna Ptak i Beata Ziarek oraz pan pilot Mirek mogli poczuć atmosferę wakacji.

 

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego pluszowego przyjaciela.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły