5 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kargowej odbył się apel dla klas I – III podsumowujący kurs pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR) prowadzonego przez Fundację WOŚP.

Najpierw trzecioklasiści zademonstrowali etapy udzielania pomocy osobom poszkodowanym - pozycję boczną, a uczniowie z klasy II b przeprowadzili resuscytację na fantomach. Następnie zaproszeni przedstawiciele z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kargowej zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy na specjalistycznym sprzęcie. Uczestnicy apelu z wielkim zainteresowaniem obserwowali czynności ratownicze wykonywane przez uczniów i strażaków.
Na koniec wszyscy uczniowie klasy III otrzymali z rąk pana dyrektora Zbigniewa Michalskiego dyplomy ukończenia kursu pierwszej pomocy. W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dobrze cię widzieć” trzecioklasistom przekazano koszulki odblaskowe. Wręczono również nagrody za udział w konkursach RUR ufundowane przez Radę Rodziców.
Szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy prowadzone systematyczne w naszej szkole powodują, że zarówno dzieci, jak i dorośli nabywają bardzo ważnej umiejętności ratowania ludzkiego życia. Dziękujemy sponsorom nagród oraz zaproszonym gościom za aktywny udział  w apelu. Szczególne podziękowania przesyłamy Fundacji WOŚP za koordynowanie programu RUR w całej Polsce. Sie ma!

Organizatorzy: Ewa Barczewska, Małgorzata Malicka-Kurzak, Maria Małycha

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Bieg Kargowiak 2019

Dnia 16-17.05.2019 odbył się XXI bieg przełajowy Kargowiak, zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kargowej.

Dzień Języków Obcych

"Polsko-Niemiecki Dzień Teatru” – pod tym hasłem 7 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole kolejny Dzień Języków Obcych. W tym roku temat imprezy związany był z projektem realizowanym wspólnie z niemieckim partnerem z Schulzendorf.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły