5 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kargowej odbył się apel dla klas I – III podsumowujący kurs pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR) prowadzonego przez Fundację WOŚP.

Najpierw trzecioklasiści zademonstrowali etapy udzielania pomocy osobom poszkodowanym - pozycję boczną, a uczniowie z klasy II b przeprowadzili resuscytację na fantomach. Następnie zaproszeni przedstawiciele z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kargowej zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy na specjalistycznym sprzęcie. Uczestnicy apelu z wielkim zainteresowaniem obserwowali czynności ratownicze wykonywane przez uczniów i strażaków.
Na koniec wszyscy uczniowie klasy III otrzymali z rąk pana dyrektora Zbigniewa Michalskiego dyplomy ukończenia kursu pierwszej pomocy. W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dobrze cię widzieć” trzecioklasistom przekazano koszulki odblaskowe. Wręczono również nagrody za udział w konkursach RUR ufundowane przez Radę Rodziców.
Szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy prowadzone systematyczne w naszej szkole powodują, że zarówno dzieci, jak i dorośli nabywają bardzo ważnej umiejętności ratowania ludzkiego życia. Dziękujemy sponsorom nagród oraz zaproszonym gościom za aktywny udział  w apelu. Szczególne podziękowania przesyłamy Fundacji WOŚP za koordynowanie programu RUR w całej Polsce. Sie ma!

Organizatorzy: Ewa Barczewska, Małgorzata Malicka-Kurzak, Maria Małycha

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego pluszowego przyjaciela.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły