nurse1

prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Do projektu przystąpiły setki placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych. Projekt miał na celu rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integrację zespołu klasowego, współpracę nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.

Autorką projektu jest Honorata Szanecka - dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie. Honorowy patronat nad jego realizacją pełnią: portal Niezbędnik Nauczyciela oraz Eko Dom System – Eko Szkoła.

W naszej szkole projekt zrealizowały: pani Beata Kozubska z klasą II a oraz pani Maja Wasilewska z klasą III a. Projekt po wcześniejszym przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji, rozpoczął się 1 października 2019 roku i właśnie został zakończony. Zakładał realizację trzech modułów: „Fikuśne lekturki spod chmurki”, „Zwierzęce lekturki spod chmurki” oraz „Polskie lekturki spod chmurki”.

II Moduł skupiał się na zwierzętach w literaturze, dlatego dzieci czytały takie książki jak: „Cukierku, ty łobuzie!” Waldemara Cichonia (II a) oraz „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego (III a). Uczniowie m.in. organizowali tematyczne wystawy i konkursy, zbierali w szkole karmę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, rzetelnie wypełniali swoje Lekturniki.
Klasy ukończyły właśnie ostatni moduł (realizowany prawie w całości zdalnie w związku z obecną sytuacją), na co uzyskały potwierdzenie w formie dyplomów i certyfikatów z gratulacjami ukończenia projektu. W III Module dzieci świetnie się bawiły, wykonując różne zadania związane z twórczością Jana Brzechwy (kl.III a) oraz Juliana Tuwima (kl.II a). Do działań włączały się całe rodziny, uczniowie m.in. wykonywali piękne prace plastyczne, plakaty, układali zagadki, recytowali wiersze, tworzyli teatrzyki. W naszej szkole mamy niesamowicie zdolne i kreatywne dzieci, z milionem pomysłów. Serdecznie dziękujemy za te miesiące kolorowego czytelnictwa i niezwykłych podróży w krainę wyobraźni! Wszyscy uczniowie w szkole także korzystali z licznych książek zakupionych przez dyrekcję w związku z projektem. Czytanie to skarbnica wiedzy!

Maja Wasilewska i  Beata Kozubska

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły