nurse1

prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.

59 uczniów klas VIII naszej szkoły przystąpiło w dniach 16 - 18 czerwca 2020 r. do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego lub niemieckiego. Dla większości z nich było to pierwsze po trzymiesięcznym zawieszeniu tradycyjnych zajęć szkolnych spotkanie z kolegami, wychowawcami i nauczycielami.
W szczególnych warunkach spowodowanych epidemią koronawirusa - z maseczkami na twarzach, w rękawiczkach, z zachowaniem bezpiecznego dystansu, pod czujnym okiem opiekunów - ósmoklasiści wchodzili do wyznaczonych sal. Same egzaminy wyglądały podobnie jak w ubiegłym roku i przebiegały bez zakłóceń. Na ich wyniki poczekamy do 31 lipca. Życzymy powodzenia i dostania się do wymarzonych szkół.
O egzaminie ósmoklasisty w Szkole Podstawowej w Kargowej napisała zielonogórska "Gazeta Wyborcza". Zdaniem uczniów, którzy wypowiedzieli się dla gazety, "egzamin z języka polskiego nie był trudny", a "zadania z matematyki jako tako były łatwe; ich inność polegała na tym, kiedy i w jakiej sytuacji odbywały się egzaminy".
Link do artykułu:

Kliknij żeby przeczytać

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły