prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

recytacja2smallDnia 04.04.2016 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu recytatorskiego pod hasłem „Wiersze Ewy Szelburg-Zarembiny” dla klas III, natomiast 07.04.2016 r. dla klas I – II. Konkurs miał na celu rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą, kształtowanie u dzieci wrażliwości na piękno ojczystego języka i promowanie utalentowanych dzieci.

Pierwszy etap odbył się w klasach. Troje najlepszych uczniów z każdej klasy zakwalifikowało się do finału. Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych: kl. I, kl. II, kl. III.

 

 

Uczestnicy zaskoczyli wszystkich dojrzałością interpretacji, ekspresją słowną, zdolnością zapamiętywania długich tekstów. Swoimi występami dostarczyli publiczności wielu wspaniałych wrażeń oraz pozytywnych emocji.Komisja miała nie lada zadanie, żeby wybrać najlepszych. Oceniano poziom pamięciowego opanowania utworu oraz umiejętności interpretacyjne. Po obradach wyłoniono zwycięzców.
W kategorii klas pierwszych:

  • I miejsce przyznano Dominikowi Tomysowi z kl. Ib za wiersz „Idzie niebo”.
  • II miejsce zajęła Zofia Curzydło z kl. Ib za wiersz „Do zbłąkanego pieska”.
  • III miejsce zdobyła Aleksandra Sewohl z kl. I c za wiesz „Na kasztany”.

W kategorii klas drugich:

  • I miejsce przyznano Nikoli Sakowicz z kl. IIc za wiersz „Krasnoludki”.
  • II miejsce zajęła Magdalena Grzelecka z kl. IIb za wiersz „Na listeczku kalinowym”.
  • III miejsce zajęły: Weronika Kaim z kl. IIb za wiersz „Boża krówka”,Maja Kwiatkowska z kl. II a za wiersz „Uparty ślimak”.

W kategorii klas trzecich:

  • I miejsce zdobyła Alicja Wdowiak z kl. III c za wiersz „Ptaszki”.
  • II miejsce przyznano Michałowi Olszewskiemu z kl. III b za wiersz „Idzie niebo”.
  • III miejsce zajęły: Wiktoria Grefling z kl. III c za wiersz „Słonecznik”,  Aleksandra   Włosek z kl. III a za wiersz „Szczeniątka”.

Pozostałe dzieci, biorące udział w konkursie:
Natalia Olczyk z kl. I a, Ewelina Patrzykąt z kl. I a, Roksana Pokorska z kl. I a, Aleksandra  Wojtkowiak z kl. I b, Marcin Karczewski z kl. I c, Gabriela Juchno z kl. I d, Lena Chudzik z kl. I d, Bartosz Kluj z kl. I d, Julia Pietrołaj z kl. II a, Brajan Pietrołaj z kl. II a, Wiktoria Szkopiak z kl. II b, Maja Molzahn z kl. II c, Łukasz Różycki z kl. II d, Malwina Semkło z kl. II d, Krzysztof Zepke z kl. II d, Marta Szymańska z kl. III a, Julia Dziuba z kl. III b, Hanna Gągorowska z kl. III c, Banka Gałęzowska z kl. III c.
Laureaci I, II i III miejsca otrzymali dyplomy oraz książki. Pozostałym uczestnikom konkursu także wręczono dyplomy i książeczki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim w następnym roku szkolnym.

recytacjasmall

recytacja2small
  

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły