nurse1

prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

W sierpniu młody bocian został wypchnięty z gniazda. Skończyło się to dla niego tragicznie. Pokiereszowany, z dziobem pełnym ziemi i złamaną nogą nie miał szans na przeżycie. Zaopiekował się nim pan Jerzy Jaszczak. Nakarmił ptaka, a następnie przewiózł go do Klekusiowa – Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt - gdzie zaopiekował się nim weterynarz. Ptak otrzymał w ośrodku profesjonalną opiekę.

Pani Sylwia Nozderko zainicjowała na facebooku zbiórkę pieniędzy na leczenie rannego bociana. Zebrano kwotę 501 zł, którą przekazano do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Klekusiowie.

We wrześniu przedstawiciele Klubu Turystycznego AGROŚ Jerzy Jaszczak, Wiesław Okrzos, Andrzej Kowalski i grupa uczniów ze szkoły podstawowej pod opieką pani Ewy Herbik odwiedzili „kargowskiego” bociana w klinice. Celem wycieczki było poznanie ośrodka i zwierząt w nim przebywających oraz zdobycie informacji o bocianie białym. W klinice leczą się i są poddawane rehabilitacji: konie, szopy, sarny, jeże, bieliki, sowy, bociany, żurawie, czaple, łabędzie, kaczki i gęsi.

Głównym zadaniem ośrodka jest wyleczyć chore zwierzęta i umieścić je w naturalnym środowisku. Niektóre z nich pozostają w klinice, ponieważ nie udaje im się przywrócić pełnej sprawności. W ośrodku jest też propagowana wiedza o życiu zwierząt, w tym bocianów.

Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Przemkowskim Parku Krajobrazowym. Spacer po drewnianych kładkach, wspinaczka na wieżę widokową, z której rozpościera się piękny widok na rezerwat przyrody „Stawy Przemkowskie”. Na licznych stawach można było obserwować ptactwo wodne.

W drodze powrotnej wszyscy uczniowie uczestniczyli w konkursie przygotowanym przez opiekunów: Ewę Herbik i Andrzeja Kowalskiego. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat bociana białego i rezerwatu „Stawy Przemkowskie”. Zwycięzcą potyczek został Nikodem Żukowski.

Wycieczka i nagrody zostały sfinansowane ze środków Klubu Turystycznego AGROŚ.

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły