prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

paukszta1W nocy  20.05.2016 r. odbyła się impreza czytelniczo – plenerowa pt. ”Złote korony księcia Dardanów – poznajemy pisarza regionalnego, Eugeniusza Pauksztę”, zorganizowana dla uczniów klas VI przez bibliotekę szkolną ZSP i Mediatekę.
Uczniowie wraz z opiekunami udali się rowerami do Leśniczówki Pracy Twórczej nad jeziorem Liny, gdzie zwiedzali izbę pamięci Eugeniusza Paukszty, po której oprowadzał ich pan Dominik Paukszta – syn pisarza.
Zaproszeni goście, m.in. Burmistrz  Jerzy Fabiś, dyrektor ZSP  Zbigniew Michalski, wicedyrektor  Ewa Barczewska i wicedyrektor Anna Ptak, czytali fragmenty książki Eugeniusza Paukszty pt. „Złote korony księcia Dardanów”.
Następnie uczestnicy imprezy udali się na teren ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem, gdzie dzięki przychylności właściciela,  pana Grzegorza Gróla, mieli przygotowane ognisko.
O północy rozpoczęły się leśne podchody, podczas których na uczniów czekały spore atrakcje. Spotkali m.in. Tańczących Derwiszów, Tajne Służby Leśne, Ducha i Mumię księcia Dardanów. Pod koniec podchodów odnaleźli grobowiec Dardanów, a w nim „skarby”.
Po powrocie na teren ośrodka na uczniów czekały kiełbaski z ogniska i słodkości, sponsorowane przez Radę Rodziców i Mediatekę. Po posiłku uczniowie śpiewali piosenki turystyczne, a następnie oglądali film przygodowy w „letnim kinie” pod gołym niebem. Nad ranem obserwowali budzący się dzień nad jeziorem, a o godz. 6:00 wrócili rowerami do Kargowej.
 
Organizatorzy - Anna Gryca-Nowak i Małgorzata Kwiecień -  serdecznie dziękują gościom – panu burmistrzowi Jerzemu Fabisiowi, dyrekcji ZSP – panu Zbigniewowi Michalskiemu, paniom Ewie Barczewskiej i Annie Ptak, panu Dominikowi Paukszcie za udział w imprezie, panu Grzegorzowi Grólowi za nieodpłatne udostępnienie terenu ośrodka i ognisko, przedstawicielkom Rady Rodziców – paniom Jolancie Wdowiak i Magdalenie Kaim, za obecność, pomoc w organizacji imprezy i włączenie się 
w zabawę, wychowawcom klas VI, nauczycielom, pracownikom szkoły i Mediateki – M. Kamińskiej, A. Kamińskiemu, J. Szymczak, E. Pietek, Z. Pietek, D. Wróblewskiej, A. Markiewicz, L. Nowakowi, A. Świdzińskiej, Z. Świdzińskiemu, M. Urbańskiej, A. Zakrzewskiej za pomoc w zorganizowaniu imprezy czytelniczej i opiekę nad uczniami, P. Kamińskiemu za włączenie się w zabawę i objęcie kierownictwa nad drużyną Poszukiwaczy Przygód.
 
paukszta1
 
paukszta2
 
paukszta3
 
paukszta4

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły