prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

3miasto343 piątoklasistów pod opieką p. Krzysztofa Dziuby, p. Beaty Ziarek, p. Anny Ptak i p. Jerzego Radkiewicza wyjechało na czterodniową wycieczkę. W Toruniu – mieście Mikołaja Kopernika, słynącym też z wyrobu pierników – uczniowie zobaczyli najważniejsze miejsca związane z wybitnym astronomem.

Podczas warsztatów piekli własnoręcznie przygotowane pierniki. W Gdyni spacerowali po Skwerze Kościuszki i jedli pyszne lody, odbyli też rejs po porcie – dla niektórych uczestników była to pierwsza „morska wyprawa”.

 

 

W Sopocie uczniowie z bliska zobaczyli Krzywy Domek, spacerowali po ulicy Bohaterów Monte Cassino i po słynnym molo, a ponieważ pogoda dopisała, opalali się na plaży i sprawdzili, jak chłodna i słona jest woda w Bałtyku.

Wiele wrażeń przyniosło zwiedzanie stadionu piłkarskiego Energa Gdańsk, wybudowanego na mistrzostwa Europy w 2012 r., i bardzo aktywny udział w warsztatach edukacyjnych „Planeta Energii”. W Gdańsku dzieci zobaczyły też atrakcje turystyczne i odwiedziły ważne miejsca: Długi Targ i fontannę Studnia Neptuna, Długie Pobrzeże z Żurawiem, ulicę Mariacką, Plac Solidarności z Pomnikiem Poległych Stoczniowców, Park Oliwski i archikatedrę, w której wysłuchały koncertu organowego, oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. W ostatnim dniu wycieczki zwiedziły krzyżacki zamek warowny w Malborku. Co jeszcze zachowają w pamięci uczestnicy wycieczki? Na pewno dyskotekę, ognisko i pieczenie kiełbasek oraz „zieloną noc” dla szczególnie odważnych!

 

3miasto1

3miasto2

3miasto3

3miasto4

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły