Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, to co roku czas pełen emocji. W sklepach trwa szaleństwo zakupów, w domach czuć już wielkie gotowanie, a tymczasem w szkole przyszedł czas na świąteczne kolędowanie!!

W czwartek 22 grudnia 2022 roku na szkolnych korytarzach można było zobaczyć uśmiechniętych i rozśpiewanych uczniów klas 1-4, którzy dzień ten spędzili wraz z wychowawcami na apelu i spotkaniach klasowych. Uroczysty koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych poprowadzili członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego w składzie: Alicja Nowak (kl.3b), Lena Śmidoda (kl.3a), Ksawery Brudło (kl.3b) i Szymon Gęstwa (kl.3a). Na scenie kolejno pojawiali się uczniowie wszystkich klas, którzy zachwycali nas występami wokalnymi i tanecznymi. W przerwach między prezentacjami, dzieci wysłuchały świątecznych ciekawostek, a wśród nich między innymi o tym, kto oprócz Mikołaja rozdaje prezenty, skąd wziął się zwyczaj strojenia choinki, która z kolęd jest najpopularniejsza na świecie i jaka jest historia powstania pierwszej szopki bożonarodzeniowej. Uwieńczeniem spotkania było ogłoszenie wyników konkursów: na dekorację sal „Kącik świąteczny w naszej klasie”, w którym nagrodzono wszystkie klasy, konkursu literackiego na „Najciekawsze i najbardziej kreatywne życzenia świąteczne”, w którym miejsce pierwsze zdobyła uczennica kl.4b Wiktoria Zboralska i konkursu na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną” . Na zakończenie głos zabrała Pani wicedyrektor Ewa Barczewska przypominając dzieciom o dbaniu o bezpieczeństwo w czasie przerwy świątecznej.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców szkoły, za których wsparcie serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie MSU

Dominika Krzystek, Alicja Chełska, Małgorzata Kurzak

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25.11.2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najbardziej radosnych świąt w roku szkolnym – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek. Każdy przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia. Od samego rana na łączniku drogie mamy z Rady Rodziców jak mróweczki uwijały się przy smarowaniu pysznych bułeczek słodkim miodem. Serdecznie dziękujemy za wytrwałe częstowanie na przerwach wszystkich małych i dużych głodomorków.

Święto Niepodległości

„Obchodzimy dziś niezwykłą uroczystość. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod zaborców…” to słowa rozpoczynające apel upamiętniający odzyskanie niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10 listopada. Tego dnia uczniowie razem z nauczycielami wspólnie świętowali obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Podstawowa w Kargowej wicemistrzem województwa lubuskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej

18.10.2022 r. w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej. W biegach udział wzięło 15 drużyn dziewcząt w kategorii klas IV - VI oraz 12 drużyn chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły