Po przerwie spowodowanej pandemią uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 29 stycznia 2023 r. na scenie  GCK, przed kargowską publicznością reprezentanci klas IV c i  I a zademonstrowali nabyte umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Starsi uczniowie przedstawili  ułożenie poszkodowanych w pozycji bocznej oraz ćwiczyli resuscytację na fantomach. Równocześnie pierwszoklasiści obok fantomów ”ratowali” swoje pluszowe maskotki. Do udziału w pokazie pierwszej pomocy ponownie zaprosiliśmy przyjaciół  z Dziennego Domu „Senior +” oraz rodziców. Wszyscy świetnie poradzili sobie, zarówno na fantomach, jak i na pluszakach. Trud naszych ratowników przedmedycznych został nagrodzony gromkimi brawami przez zebraną widownię.  

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy są w każdym wieku niezmiernie ważne , a zarazem bardzo łatwe. Należy przeprowadzać je jak najczęściej,  nie tylko na terenie szkoły, ale również podczas różnych imprez środowiskowych. Warto nadmienić, że  pokazy  możliwe są dzięki fantomom przekazanym naszej szkole przez Fundację WOŚP, z którą współpracujemy już od 2006 roku.

Organizatorzy:

Ewa Barczewska

Dominika Krzystek  

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25.11.2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najbardziej radosnych świąt w roku szkolnym – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek. Każdy przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia. Od samego rana na łączniku drogie mamy z Rady Rodziców jak mróweczki uwijały się przy smarowaniu pysznych bułeczek słodkim miodem. Serdecznie dziękujemy za wytrwałe częstowanie na przerwach wszystkich małych i dużych głodomorków.

Święto Niepodległości

„Obchodzimy dziś niezwykłą uroczystość. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod zaborców…” to słowa rozpoczynające apel upamiętniający odzyskanie niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10 listopada. Tego dnia uczniowie razem z nauczycielami wspólnie świętowali obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Podstawowa w Kargowej wicemistrzem województwa lubuskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej

18.10.2022 r. w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej. W biegach udział wzięło 15 drużyn dziewcząt w kategorii klas IV - VI oraz 12 drużyn chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły