Wiosną nasi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – niebezpiecznych substancji unikamy”.

Konkurs przebiegał pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Głównym celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Realizacja konkursu w naszej szkole poprzedzona była prelekcją dla klas I – IV przeprowadzoną przez organizatorów.

16 czerwca 2023 roku w siedzibie Oddziału KRUS w Zielonej Górze nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego powyższego konkursu, na który zostały zaproszone dwie uczennice z naszej szkoły wraz z rodzicami i dyrektor Zbigniew Michalski.

Decyzją Komisji Konkursowej Iga Krzystek z klasy VI b otrzymała wyróżnienie, a Małgorzata Kulik z klasy III b  została laureatką, zajmując II miejsce.

Praca Małgosi reprezentowała dalej nasze województwo na najwyższym etapie w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – niebezpiecznych substancji unikamy” w Warszawie. Uczennica za swoją pracę plastyczną w stolicy otrzymała wyróżnienie. Nagrody i dyplom odebrała osobiście na uroczystym podsumowaniu Konkursu, 15 czerwca 2023 roku, w Teatrze Lalka, którego siedziba znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

GRATULACJE!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie.

Organizatorki konkursu na terenie szkoły: Elżbieta Janik, Eulalia Konwa i Hanna Nowacka.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25.11.2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najbardziej radosnych świąt w roku szkolnym – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek. Każdy przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia. Od samego rana na łączniku drogie mamy z Rady Rodziców jak mróweczki uwijały się przy smarowaniu pysznych bułeczek słodkim miodem. Serdecznie dziękujemy za wytrwałe częstowanie na przerwach wszystkich małych i dużych głodomorków.

Święto Niepodległości

„Obchodzimy dziś niezwykłą uroczystość. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod zaborców…” to słowa rozpoczynające apel upamiętniający odzyskanie niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10 listopada. Tego dnia uczniowie razem z nauczycielami wspólnie świętowali obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Podstawowa w Kargowej wicemistrzem województwa lubuskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej

18.10.2022 r. w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej. W biegach udział wzięło 15 drużyn dziewcząt w kategorii klas IV - VI oraz 12 drużyn chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły