Dnia 20 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Kargowej odbył się apel dla klas I – IV podsumowujący kurs pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR) prowadzonego przez Fundację WOŚP.

Najpierw czwartoklasiści zademonstrowali etapy udzielania pomocy osobom poszkodowanym  - pozycję boczną, a uczniowie z klasy III a przeprowadzili resuscytację na fantomach. Następnie dołączyli do pokazu uczniowie z klasy I a, którzy wspólnie z trzecioklasistami wykonywali resuscytację na swoich pluszakach. Uczestnicy apelu z wielkim zainteresowaniem obserwowali czynności ratownicze wykonywane przez uczniów.

Na koniec wszyscy uczniowie klas III otrzymali z rąk pani wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Anny Dulat dyplomy ukończenia kursu pierwszej pomocy. Pani Magdalena Kaim wręczyła trzecioklasistom koszulki odblaskowe ufundowane przez Radę  Rodziców.

Prowadzone systematycznie kursy w zakresie udzielania pierwszej pomocy w naszej szkole powodują, że zarówno dzieci jak i dorośli nabywają tak ważnej umiejętności ratowania ludzkiego życia. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w apelu i za wszelką okazywaną życzliwość dla prowadzących szkolenie.  Szczególne podziękowania przesyłamy Fundacji WOŚP za koordynowanie programu RUR w całej Polsce. Sie ma!

Organizatorzy:

Ewa Barczewska

Maria Małycha

Dominika Krzystek

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25.11.2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najbardziej radosnych świąt w roku szkolnym – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek. Każdy przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia. Od samego rana na łączniku drogie mamy z Rady Rodziców jak mróweczki uwijały się przy smarowaniu pysznych bułeczek słodkim miodem. Serdecznie dziękujemy za wytrwałe częstowanie na przerwach wszystkich małych i dużych głodomorków.

Święto Niepodległości

„Obchodzimy dziś niezwykłą uroczystość. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod zaborców…” to słowa rozpoczynające apel upamiętniający odzyskanie niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10 listopada. Tego dnia uczniowie razem z nauczycielami wspólnie świętowali obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Podstawowa w Kargowej wicemistrzem województwa lubuskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej

18.10.2022 r. w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej. W biegach udział wzięło 15 drużyn dziewcząt w kategorii klas IV - VI oraz 12 drużyn chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły