prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

W upalny wrześniowy poranek uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kargowej oraz towarzyszący im rodzice zgromadzili się na placu apelowym, by rozpocząć kolejny rok szkolny. Pan dyrektor Zbigniew Michalski zapowiedział, że będzie to rok nieco inny niż poprzedni.

Uczniowie klasy szóstej nie napiszą w kwietniu końcowego sprawdzianu, a w czerwcu najprawdopodobniej nie zakończą nauki w szkole podstawowej, tylko otrzymają promocję do klasy siódmej.

Do jedynej klasy pierwszej poszło tym razem zaledwie 18 uczniów, natomiast najmłodsze dzieci rozpoczęły przygodę ze szkołą w czterech oddziałach zerowych: jednym pięcio- i trzech oddziałach sześciolatków. Goszcząca na uroczystości pani wiceburmistrz Marta Paron poinformowała zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli o projekcie finansowanym ze środków unijnych, dzięki któremu znacząco poprawi się baza szkoły podstawowej i gimnazjum, natomiast wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej pani Barbara Dębicka życzyła dzieciom i ich wychowawcom sukcesów w nauce.

A zatem... zaczynamy!

apel

 

kids

 

vice

 

P9012646

 

 

 

 

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły