W grudniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Na całym świecie odbywały się uroczystości, których celem było promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

Klasa Ic pod opieką wychowawczyni Mai Lachnickiej zrealizowała scenariusz zajęć dla klas młodszych, zaproponowany przez panią pedagog specjalną Agnieszkę Kurowską i panią psycholog Monikę Tkaczuk (na podstawie scenariusza Sofiyi Revkovych - nauczycielki wspomagającej w szkole podstawowej)

Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności i uwrażliwienie ich na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, kształtowanie pozytywnej postawy wobec takich osób. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, w jakie nieprawdziwe stereotypy na temat niepełnosprawności nie powinny wierzyć. Do refleksji nad tematem, rozmów, dzielenia się własnymi doświadczeniami skłonił pokaz krótkiego filmiku animowanego „La Amistad’ z piosenką Laury Pausini.

Dzieci łączyły się też w pary lub mniejsze grupy. W parze, która dostała opaskę, jedno dziecko zakładało ją na oczy, a drugie miało za zadanie zaprowadzić je do jakiegoś punktu. W parze, w której jedno z dzieci zatykało uszy, trzeba było się dogadać, w jaką grę będą się razem  bawić. W grupie, która dostała chustki, szaliki, dziecko miało rękę przywiązaną do tułowia, tak żeby nie mogło się nią posługiwać – zadaniem grupy było zbudowanie budowli z klocków.

Dzieci zamieniały się rolami. Po wykonaniu zadania dzieliły się wrażeniami, opowiadały, co sprawiało im trudności, gdzie trudno było zaufać drugiej osobie, co sprawiało radość, co wzbudzało uczucie niepewności, a co satysfakcji.

Prowadząca rozmawiała z dziećmi o tym, w jaki sposób niepełnosprawności wpływają na życie człowieka, o tym, że trudniejsze stają się niektóre czynności i zabawy, ale to nie jest powodem do wykluczenia. Tłumaczyła, że każdą zabawę można dostosować do dziecka ze specjalnymi potrzebami, a wsparcie i włączanie osób z niepełnosprawnościami do życia jest konieczne.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25.11.2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najbardziej radosnych świąt w roku szkolnym – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek. Każdy przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia. Od samego rana na łączniku drogie mamy z Rady Rodziców jak mróweczki uwijały się przy smarowaniu pysznych bułeczek słodkim miodem. Serdecznie dziękujemy za wytrwałe częstowanie na przerwach wszystkich małych i dużych głodomorków.

Święto Niepodległości

„Obchodzimy dziś niezwykłą uroczystość. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod zaborców…” to słowa rozpoczynające apel upamiętniający odzyskanie niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10 listopada. Tego dnia uczniowie razem z nauczycielami wspólnie świętowali obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Podstawowa w Kargowej wicemistrzem województwa lubuskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej

18.10.2022 r. w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej. W biegach udział wzięło 15 drużyn dziewcząt w kategorii klas IV - VI oraz 12 drużyn chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły