W grudniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Na całym świecie odbywały się uroczystości, których celem było promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

Klasa Ic pod opieką wychowawczyni Mai Lachnickiej zrealizowała scenariusz zajęć dla klas młodszych, zaproponowany przez panią pedagog specjalną Agnieszkę Kurowską i panią psycholog Monikę Tkaczuk (na podstawie scenariusza Sofiyi Revkovych - nauczycielki wspomagającej w szkole podstawowej)

Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności i uwrażliwienie ich na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, kształtowanie pozytywnej postawy wobec takich osób. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, w jakie nieprawdziwe stereotypy na temat niepełnosprawności nie powinny wierzyć. Do refleksji nad tematem, rozmów, dzielenia się własnymi doświadczeniami skłonił pokaz krótkiego filmiku animowanego „La Amistad’ z piosenką Laury Pausini.

Dzieci łączyły się też w pary lub mniejsze grupy. W parze, która dostała opaskę, jedno dziecko zakładało ją na oczy, a drugie miało za zadanie zaprowadzić je do jakiegoś punktu. W parze, w której jedno z dzieci zatykało uszy, trzeba było się dogadać, w jaką grę będą się razem  bawić. W grupie, która dostała chustki, szaliki, dziecko miało rękę przywiązaną do tułowia, tak żeby nie mogło się nią posługiwać – zadaniem grupy było zbudowanie budowli z klocków.

Dzieci zamieniały się rolami. Po wykonaniu zadania dzieliły się wrażeniami, opowiadały, co sprawiało im trudności, gdzie trudno było zaufać drugiej osobie, co sprawiało radość, co wzbudzało uczucie niepewności, a co satysfakcji.

Prowadząca rozmawiała z dziećmi o tym, w jaki sposób niepełnosprawności wpływają na życie człowieka, o tym, że trudniejsze stają się niektóre czynności i zabawy, ale to nie jest powodem do wykluczenia. Tłumaczyła, że każdą zabawę można dostosować do dziecka ze specjalnymi potrzebami, a wsparcie i włączanie osób z niepełnosprawnościami do życia jest konieczne.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości na holu głównym szkoły odbył się apel przygotowany przez klasę 3 b z wychowawczynią Beatą Kozubską.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 października 2023 r. w Babimoście odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny chłopców i jedną dziewcząt.

Pożegnanie ósmoklasistów

Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 uczniów klas ósmych. W uroczystości wzięli udział tegoroczni absolwenci, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły