Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi  lub  Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi zorganizowano kilka wydarzeń.

28 kwietnia z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczno-techniczne. Klasy pierwsze wykonywały prace „Las w słoiku” z wykorzystaniem naturalnych materiałów przyrodniczych. Klasy drugie – prace plastyczno-technicze „Eko oczami dziecka”, czyli wykonanie dowolnej tematycznie pracy plastycznej z wykorzystaniem przedmiotów z recyklingu. Natomiast klasa IIIb i klasa op2 przygotowały makiety lasu. Wszystkie prace wykonane w czasie zajęć można było podziwiać na łączniku.

Klasy czwarte dzień rozpoczęły od spotkania z leśniczym p. Stanisławem Skrzetuskim z Nadleśnictwa Babimost, a następnie udały się do lasu na zajęcia dydaktyczne w terenie. Tam do grona młodych przyrodników dołączył strażnik leśny pan Dariusz Rzadkowski. Na zakończenie zajęć uczniowie dostali drobne upominki od gości w postaci elementów odblaskowych.

27 kwietnia odbył się konkurs przyrodniczy dla klas trzecich pod hasłem:  ”Miłośnicy przyrody.”

Poprawność wykonanych zadań oceniało jury w składzie:

p. dyr.  Anna Dulat, p. Ewa Barczewska,

p. Stefan Utrata- myśliwy z Koła Łowieckiego „DZIK”

W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły z poszczególnych klas:

  • klasa IIIa- Jakub Krauze, Filip Kuprianowicz, Franek Wawrzynowicz,
  • klasa IIIb – Ksawery Brudło, Szymański Bartosz, Rafał Wawrzynowicz,
  • klasa IIIc- Jowita Benyskiewicz, Antonina Oczujda, Milena Sławna,

     Drużyny miały do rozwiązania 6 zadań dotyczących zagadnień przyrodniczych, natomiast pozostali uczniowie klas wykazywali się swoimi umiejętnościami w 3 konkurencjach sportowych.

Najwięcej punktów i pierwsze miejsce zajęła klasa IIIc , drugie klasa IIIa, trzecie klasa IIIb.   

Nagrody w postaci voucherów ufundowała Rada Rodziców, za które serdecznie dziękują: Organizator p. Elżbieta Pietek oraz uczniowie.

28 kwietnia klasy IIIc i IIIa wraz z wychowawcami Elżbietą Pietek i Marią Małychą  z okazji Święta Ziemi, udały się do Karszyna na spotkanie z myśliwymi: Markiem Gągorowskim i Stefanem Utratą, przedstawicielami Koła Łowieckiego „DZIK” oraz leśniczym Patrycją Rusak. Najpierw p. Patrycja  przeprowadziła ciekawą lekcję w terenie. Następnie postanowiliśmy zrobić coś dobrego dla naszej Ziemi. Tak, więc zabraliśmy się do sprzątania śmieci, a potem posadziliśmy małe brzózki i świerki.

       Po ciężkiej pracy zadowoleni udaliśmy się do leśnej stołówki gdzie czekało na nas rozpalone ognisko. Upiekliśmy kiełbaski, które z wielkim apetytem zjedliśmy. Następnie był czas na wspólną zabawę. Ale wszystko co dobre szybko się kończy i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

      Bardzo się cieszymy, że po długiej przerwie ponownie mogliśmy uczestniczyć w ciekawych spotkaniach organizowanych państwo Małgorzatę i Marka Gągorowskich, przedstawicieli     Koła Łowieckiego „DZIK”  i z niecierpliwością czekamy już na kolejne.       

Uczniowie klas z wychowawcami

A teraz serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć. 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości na holu głównym szkoły odbył się apel przygotowany przez klasę 3 b z wychowawczynią Beatą Kozubską.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 października 2023 r. w Babimoście odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny chłopców i jedną dziewcząt.

Pożegnanie ósmoklasistów

Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 uczniów klas ósmych. W uroczystości wzięli udział tegoroczni absolwenci, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły