Klasy 2c i 3b w piątek 13 października 2023 r. wyjechały na wycieczkę do Zielonej Góry. Wycieczka była bezpłatna dzięki zaangażowaniu rodziców.
Nieformalna grupa "Kargowscy Rodzice Dzieciom" w osobach p. P. Gołek, p. N. Gołek i p. A. Zielińska napisała wniosek i wzięła udział w projekcie uatrakcyjniania dzieciom przestrzeni szkolnej i zachęcania do nauki przez zabawę "NOWEFIO -lubuskie lokalnie". Program finansowany jest ze środków Rządowego  Programu NOWEFIO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021 - 2023. Dzieci z dwóch klas pojechały na darmową wycieczkę, a szkoła zyskała naklejki edukacyjne umieszczone na schodach i korytarzach szkolnych.
W Planetarium dzieci obejrzały film "Sekretne życie drzew", zwiedziły Ogród Botaniczny i Minizoo. Tam zjadły posiłek także finansowany z projektu.
Niewątpliwą atrakcję zapewnił nam pan Jędrzej Iwanowski, który zaprosił nas do Węzła Pocztowego, gdzie dzieci zwiedziły placówkę, poznały drogę, jaka pokonują przesyłki od nadawców do odbiorców w naszym województwie. Napisały i zaadresowały do swoich rodzin pocztówki z Zielonej Góry, które zostały opieczętowane i wysłane do adresatów.
Bardzo dziękujemy paniom: P. Gołek, I. Jakuboszczak, K. Sawickiej, M. Kurzak za pomoc w opiece nad dziećmi.
Wychowawczynie: 3 b - B. Kozubska i 2 c - K. Janik.
 
 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25.11.2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najbardziej radosnych świąt w roku szkolnym – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek. Każdy przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia. Od samego rana na łączniku drogie mamy z Rady Rodziców jak mróweczki uwijały się przy smarowaniu pysznych bułeczek słodkim miodem. Serdecznie dziękujemy za wytrwałe częstowanie na przerwach wszystkich małych i dużych głodomorków.

Święto Niepodległości

„Obchodzimy dziś niezwykłą uroczystość. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod zaborców…” to słowa rozpoczynające apel upamiętniający odzyskanie niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10 listopada. Tego dnia uczniowie razem z nauczycielami wspólnie świętowali obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Podstawowa w Kargowej wicemistrzem województwa lubuskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej

18.10.2022 r. w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej. W biegach udział wzięło 15 drużyn dziewcząt w kategorii klas IV - VI oraz 12 drużyn chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły