W dniu 17 maja 2024 roku odbył się Lubuski Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wydarzenie miało miejsce w Kargowej, gdzie młodzież z całego województwa rywalizowała o tytuł najlepszych znawców zasad ruchu drogowego.

Organizatorami byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Lubuski Kurator Oświaty.

Głównym celem konkursu było promowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz edukacja młodzieży w zakresie przepisów ruchu drogowego.

W rywalizacji wzięły udział 22 szkoły z województwa lubuskiego, które rywalizowały w różnych konkurencjach dotyczących zasad ruchu drogowego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, zdając test z przepisów drogowych, a także umiejętnościami praktycznymi, w tym jazdą rowerem po miasteczku ruchu drogowego i udzielaniem pierwszej pomocy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  1. miejsce - Maja Żmuda SP w Nowym Kramsku
  2. miejsce - Hubert Eckert SP w Nowym Kramsku
  3. miejsce - Szymon Głowiak SP2 w Gorzowie Wielkopolskim
  4. miejsce – Szymon Lewicki SP w Niegosławiu

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody, w tym rowery, sprzęt sportowy oraz gadżety związane z bezpieczeństwem na drodze. Uroczystość swoją obecnością uświetnili Lubuski Kurator Oświaty Pan Mariusz Biniewski, Dyrektor WORD w Gorzowie Wielkopolskim Pan Grzegorz Duszkiewicz, Dyrektor WORD w Zielonej Górze Pan Kondrad Szmydowski,  st. kpt. Pan Łukasz Januszewicz z Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze, oraz Burmistrz Kargowej Pani Marta Paron, którzy wręczali nagrody.

Fakt, że szkoła w Kargowej stała się gospodarzem Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym motywuje nas do uczestnictwa w nim w latach następnych.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości na holu głównym szkoły odbył się apel przygotowany przez klasę 3 b z wychowawczynią Beatą Kozubską.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 października 2023 r. w Babimoście odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny chłopców i jedną dziewcząt.

Pożegnanie ósmoklasistów

Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 uczniów klas ósmych. W uroczystości wzięli udział tegoroczni absolwenci, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły