5 czerwca 2024 roku obchodziliśmy kolejny Dzień Języków Obcych. W tym roku tematem przewodnim imprezy były symbole krajów europejskich.


Projekt realizowany był razem z niemieckim partnerem z Schulzendorf. Szkolne święto uświetnili swoją obecnością: pani burmistrz Marta Paron, jej  zastępca pani Magdalena Żurawiecka, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Schulzendorf pani Maria Kӧckritz wraz delegacją uczniów i nauczycieli, dyrektor Gminnego Centrum Kultury pan Andrzej Wnęk oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Izabela Jakuboszczak. Zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły pan Zbigniew Michalski. Powitanie po niemiecku odczytała uczennica klasy 4a, Oliwia Szumejło. Przemówienia pana dyrektora i zastępcy burmistrza podkreślały, jak ważna jest nauka  języków obcych. Ich znajomość zwiększa poczucie wartości i daje ogromną satysfakcję z niezależności.

Po oficjalnej części organizatorzy, pani Monika Milczyńska i pan Dariusz Budzik, zaprosili do obejrzenia show w 12 językach w wykonaniu uczniów klas V – VII. Wystąpili: Alicja Wierzejewska, Amelia Małaszewska, Hubert Pietruszyński, Iga Krzystek, Anna Grześkowiak, Lena Kowalik, Nikodem Dąbrowski, Maksymilian Maj, Malina Flis, Amanda Białecka, Iga Mikołajczyk, Konrad Karaś, Michalina Brudło. Tobiasz Wajs, Zuzanna Fabiś, Zuzanna Kicińska, Jakub Zewar, Oskar Łukasik, Eliza Kluj, Maja Sieracka. Show przygotowane zostało przez panią Monikę  Milczyńską

.

 Fantastyczna scenografia, barwne stroje i świetna gra aktorska dostarczyły wielu emocji. Drugą część projektu stanowiły warsztaty, wspólny śpiew piosenki ,,Panie Janie’’ w 4 językach oraz układanie wielkich puzzli z symbolami miast partnerskich – Kargowej i  Schulzendorf.

Uczniowie klas IV – VIII wraz z wychowawcami oraz dzieci z Niemiec przygotowali  na dużych płytach tekturowych symbole 13 krajów europejskich. Prezentacje prac przedstawiono  w kilku językach. Ten wyjątkowy dzień dopełniła kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców. Między kolejnymi punktami programu można było udać się na przepyszne słodkości, kolorowe lemoniady i owocowe szaszłyki. Spotkanie zakończył przepiękny taniec Flamenco Sevillanas w wykonaniu pani Irminy Dąbrowskiej.

Po zakończeniu szkolnej imprezy na uczestników wymiany polsko-niemieckiej oraz zaproszonych gości czekał poczęstunek. Partnerzy zwiedzili nasze miasto, szkołę i mediatekę. Integracja przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Projekt był okazją do wspólnej językowej zabawy i sprawił wiele radości.

Organizatorzy serdecznie dziękują za współpracę Radzie Rodziców, Gminnemu Centrum Kultury, Urzędowi Miasta i Gminy Kargowa oraz sponsorom: firmie Wokar Piotra Wosia i Krzysztofa Kaczmarka, Pracowni Florystycznej Moniki Abraś–Piotrowskiej, kwiaciarni ,,Joko Flora’’ Kaliny Gierszewkiej, piekarni ,,Barbara’’ Jolanty i Piotra Delijewskich.

opr. Monika Milczyńska

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości na holu głównym szkoły odbył się apel przygotowany przez klasę 3 b z wychowawczynią Beatą Kozubską.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 października 2023 r. w Babimoście odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny chłopców i jedną dziewcząt.

Pożegnanie ósmoklasistów

Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 uczniów klas ósmych. W uroczystości wzięli udział tegoroczni absolwenci, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły