zerowka4

22.05.2019 r. dzieci z grup przedszkolnych Słoneczka i Biedronki odwiedziły firmę Agro-Mar w Kargowej. Dzieci zostały oprowadzone po pomieszczeniach młyna, poznały ziarna, z których można wytworzyć mąkę, oraz etapy jej produkcji.

Jeszcze nie tak dawno dzieci z obecnej grupy Krasnale chodziły do przedszkola. Teraz uczą się i bawią w grupie 5-latków przy Szkole Podstawowej w Kargowej. 13 maja 2019 r. miały okazję gościć Zajączki, młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola.

Z okazji Światowego Dnia Książki w oddziałach przedszkolnych: Krasnale i Stokrotki zorganizowano zajęcie, podczas którego zrealizowano przygotowany z tej okazji scenariusz. Dzieci dowiedziały się dużo o tym, jak dbać o książki. Zrozumiały również, że "Książki, to najlepsi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele”.

W czwartek dzieci z grupy Biedronki robiły świeżo wyciskany soczek z jabłek i pomarańczy. Wszystkie dzieci mogły skosztować soczku, a przy okazji dowiedzieliśmy się, ile witaminek znajduje się w owocach.

Dnia 27 marca 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w przedstawieniu. Przypomnieliśmy sobie, że na wiosnę zwierzęta budzą się do snu, a ptaki wracają z ciepłych krajów. 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na Rynek aby pożegnać zimę, a przywitać wiosnę. Podczas marszu śpiewały piosenki i machały pięknymi kwiatami ;)

Dzieci z grupy Biedronki malowały swoją wymarzoną wiosnę. Zadanie było na tyle utrudnione, że malowanie odbywało się na folii. Zabawy było co niemiara, a obrazki wyszły piękne. 

Dzieci z grupy Krasnale podjęły się realizacji zadań zawartych w kampanii edukacyjnej „Mistrzostwa Świata w myciu rąk”. Praca nad realizacją zadań programu zaczęła się od zaprezentowanie rodzicom  założeń kampanii edukacyjnej (ujednolicenie oddziaływań na dom i przedszkole) i podania celowości podjęcia się danego wyzwania.