zerowka4

W piątek 13.12.2019 r. w grupie Krasnali odbyły się świąteczne warsztaty dla rodziców. Podczas spotkania dzieci wraz z rodzicami wykonały świąteczne lampiony ze słoików, które przyozdobiły cukrem, wstążkami i błyszczącymi ozdobami.

12 grudnia 2019 r. dzieci z grupy „Słoneczka” zaprosiły na zajęcia swoich rodziców. Rozmawialiśmy o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia i czynnościach, które dzieci chętnie wykonują zimą. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ulubioną zimową aktywnością jest lepienie bałwana.

19 grudnia 2019 r. dzieci z grupy  „Słoneczka” zaprezentowały zaproszonym rodzicom historię narodzin Jezusa. Jasełka pięknie się udały, goście nie kryli wzruszenia. Po zakończonych występach dzieci podarowały swoim bliskim własnoręcznie wykonane prezenty. Wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt.

20 września 2019 r. obchodziliśmy święto z okazji Dnia Przedszkolaka. W tym dniu każdy przedszkolak uczestniczył w zabawach i grach w swojej sali, na dzieci czekał także mały, słodki poczęstunek. 

23 września 2019 r. dzieci z grup: Słoneczka, Biedronki oraz Myszki wybrały się na wycieczkę na Posterunek Policji w Kargowej.

17 września 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Czerwony Kapturek". Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci chętnie udzielały się podczas spektaklu.

Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem wśród zadań realizowanych w oddziałach przedszkolnych. W związku z tym już we wrześniu organizowane są zajęcia, na których 5- i 6-latki dowiadują się, jak bezpiecznie poruszać się na drodze, jak dbać o zdrowie itp.

22.05.2019 r. dzieci z grup przedszkolnych Słoneczka i Biedronki odwiedziły firmę Agro-Mar w Kargowej. Dzieci zostały oprowadzone po pomieszczeniach młyna, poznały ziarna, z których można wytworzyć mąkę, oraz etapy jej produkcji.