23 maja br. w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkoatletyce indywidualnej. Uczeń ZSP w Kargowej, Dawid Kokociński (rocznik 2003) zajął II miejsce, tym samym zostając wicemistrzem województwa lubuskiego w biegu na 1500 m. Serdecznie gratulujemy! 

W  tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział  w  programie „Owoce, warzywa i mleko w szkole”. Dzięki niemu dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne.

W kwietniu uczniowie kl. II b pojechali na wycieczkę rekreacyjną do Akacjowego Rancza w Karszynie. Korzystali tam z wielu atrakcji: np.jazdy bryczką, rzutów balonami z wodą, strzałów do celu. Były też odwiedziny zajączka z prezentami. Jednak najwięcej śmiechu było przy przeciąganiu liny z rodzicami.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej ogłasza rekrutację uzupełniającą na rok szkolny 2019/2020 do grupy przedszkolnej w Smolnie Wielkim oraz do oddziałów przedszkolnych w Kargowej dla dzieci 6-letnich.

Od dnia 14.05.2019 r. elektroniczny Wniosek o przyjęcie kandydata można wypełnić wchodząc na stronę przedszkole.kargowa.pl, zakładka Moduł Naboru, a następnie wydrukować go, podpisać i wraz z załącznikami dostarczyć do placówki do 17.05.2019 r.

Wnioski można także otrzymać w przedszkolu lub szkole.

Od kilku tygodni cieszymy się długo wyczekiwaną wiosną. Dzieci z klasy II a wykonały z tej okazji piękne portrety Pani Wiosny, które można było podziwiać m.in. w galerii prac uczniowskich na łączniku.

”Moniuszko kompozytorem romantyzmu” – pod tym hasłem zorganizowany został w klasach siódmych konkurs z okazji obchodów dwusetnej rocznicy urodzin autora opery „Halka”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakatu przedstawiającego życie, twórczość oraz ciekawostki z życia kompozytora.

22 marca 2019 r. podsumowano konkurs plastyczny o zasięgu rejonowym "Praca leśnika - leśnik gospodarzem lasu", którego celem było umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swoich talentów w formie pracy przestrzennej związanej z tematem.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę. Tego dnia barwnym korowodem udali się na Rynek, gdzie serdecznie powitali i otworzyli imprezę pan burmistrz Jerzy Fabiś oraz przewodniczący Rady Miasta pan Łukasz Pokorski.

W dniu 25 marca 2019 r. odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Nowoczesna szkoła – kompetentni uczniowie” – poprawa jakości kształcenia ogólnego w zakresie podnoszenia kompetencji kluczowych w Szkołach Gminy Kargowa. Projekt był dofinansowany z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

28 lutego 2019 r. nasi uczniowie: Laura Zewar z kl. Ia, Iga Krzystek z kl. II b, Hubert Pietruszyński z II c, Zofia Curzydło z IV b, Aleksandra Sewohl z IV c, Nikola Sakowicz z Vc, wspaniale zaprezentowali się podczas eliminacji powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego pluszowego przyjaciela.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły