Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy 12 lutego 2023 r. do Gminnego Centrum Kultury w Kargowej o godzinie 16.00 na inscenizację przygotowaną przez uczniów klas ósmych pod opieką Danuty Wróblewskiej z okazji 104. rocznicy walk o Kargowę w czasie Powstania Wielkopolskiego.

W piątek 27 stycznia, w ostatni dzień przed feriami, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu „Bezpieczne ferie zimowe”.

Nasza Szkoła za pośrednictwem Szkolnego Koła Wolontariatu zaadoptowała szkołę w Kamerunie.

15 grudnia 2022 r. byliśmy na koncercie muzycznym pt. „Suzafon i saksofon w dźwiękowej galaktyce”. Poznaliśmy wygląd i brzmienie tych instrumentów.

W ostatnią środę przed świętami, 21.12.2022 r. klasa I c pod opieką pań: Mai Lachnickiej, Moniki Tkaczuk, Kamili Lewkowicz oraz Joanny Kryś, udała się na wyczekiwane warsztaty piernikowe do Akacjowego Rancza w Karszynie.

W grudniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Na całym świecie odbywały się uroczystości, których celem było promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

W grudniu 2022 roku ogłoszony został konkurs klasowy na „Kącik świąteczny w naszej klasie”. Klasy podzielone były na dwie kategorie: klasy I – IV oraz klasy V – VIII. Jeśli chodzi o grupę I – IV, wszystkie klasy wykonały przepiękne dekoracje, które często zdobiły całą klasę.

Święto to obchodzimy corocznie 3 grudnia, ustanowione zostało przez ONZ. Celem jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25.11.2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najbardziej radosnych świąt w roku szkolnym – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek. Każdy przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia. Od samego rana na łączniku drogie mamy z Rady Rodziców jak mróweczki uwijały się przy smarowaniu pysznych bułeczek słodkim miodem. Serdecznie dziękujemy za wytrwałe częstowanie na przerwach wszystkich małych i dużych głodomorków.

Święto Niepodległości

„Obchodzimy dziś niezwykłą uroczystość. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod zaborców…” to słowa rozpoczynające apel upamiętniający odzyskanie niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10 listopada. Tego dnia uczniowie razem z nauczycielami wspólnie świętowali obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Podstawowa w Kargowej wicemistrzem województwa lubuskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej

18.10.2022 r. w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej. W biegach udział wzięło 15 drużyn dziewcząt w kategorii klas IV - VI oraz 12 drużyn chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły