Od maja w naszej szkole można zaobserwować przerwy inne niż wszystkie. A dlaczego? Bo roztańczone!

W bieżącym roku szkolnym klasa Ia i Ib brały udział  ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka, który skierowany był do uczniów klas I Szkół Podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. 

W dniach 23-25 maja 2023 r. uczniowie klas ósmych pisali egzaminy podsumowujące naukę w Szkole Podstawowej.

Długo czekaliśmy na cieplejsze, słoneczne dni. Zachęcaliśmy, by wiosna została z nami na dobre, tworząc już w marcu kolorowy, wiosenny kącik, a przy okazji utrwalaliśmy nazwy jej pierwszych kwietnych zwiastunów.

W czwartek 11.05.2023 klasa 1c, pod opieką pań: Mai Lachnickiej, Moniki Pokorskiej, Agnieszki Nawracały oraz Anny Wnęk, odwiedziła przepiękny, w pełni rozkwitu Ogród Botaniczny w Zielonej Górze.

Gmina Kargowa realizuje projekt pn. ,,Bezpieczni w drodze do szkoły w Gminie Kargowa” dofinansowany w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi  lub  Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi zorganizowano kilka wydarzeń.

Na przełomie kwietnia i maja uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali w naszych placówkach zbiórkę środków czystości  dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Wielkiej Wsi.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25.11.2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najbardziej radosnych świąt w roku szkolnym – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek. Każdy przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia. Od samego rana na łączniku drogie mamy z Rady Rodziców jak mróweczki uwijały się przy smarowaniu pysznych bułeczek słodkim miodem. Serdecznie dziękujemy za wytrwałe częstowanie na przerwach wszystkich małych i dużych głodomorków.

Święto Niepodległości

„Obchodzimy dziś niezwykłą uroczystość. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod zaborców…” to słowa rozpoczynające apel upamiętniający odzyskanie niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10 listopada. Tego dnia uczniowie razem z nauczycielami wspólnie świętowali obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Podstawowa w Kargowej wicemistrzem województwa lubuskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej

18.10.2022 r. w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej. W biegach udział wzięło 15 drużyn dziewcząt w kategorii klas IV - VI oraz 12 drużyn chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły