Ostatnio październik rozpieszcza nas wspaniałą, ciepłą i słoneczną pogodą, po prostu - złota polska jesień. Takim pogodnym, a zarazem uroczystym dniem w naszej szkole był wtorek, 15 października 2019 r., kiedy miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.

Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło we wtorek 1 października 2019 roku w naszej szkole akcję charytatywną „Pola nadziei” na rzecz zielonogórskiego hospicjum. Dzieci i dorośli chętnie kupowali cebulki żonkili, które zostały bardzo szybko wyprzedane.

Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

7 października 2019 r. w Babimoście odbyły się Finały Powiatu Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach reprezentowały naszą szkołę cztery zespoły: dwa dziewcząt (8 x 800 m) i dwa chłopców (8 x 1000 m) z rocznika 2005 - 2008.

Po raz siódmy skorzystaliśmy z zaproszenia Fundacji WOŚP do udziału w  akcji pod hasłem: BICIE REKORDU W PIERWSZEJ POMOCY. Wydarzenie to miało miejsce 16 października 2019 r. w sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej.

Po raz kolejny zakończyliśmy rok szkolny. Ale 19 czerwca 2019 roku uroczystość miała szczególny charakter, ponieważ tego dnia po raz ostatni żegnaliśmy jednocześnie absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej.

Szanowni Rodzice,

W zakresie szkolnego ubezpieczenia NNW - następstw nieszczęśliwych wypadków, Rada Rodziców zdecydowała się na współpracę ze spółką Bezpieczny.pl, reprezentującą  Towarzystwo Ubezpieczeń GENERALI S.A. Pragniemy nadmienić, iż nasza placówka nie otrzymuje żadnych korzyści w zamian za wybór oferty ubezpieczeniowej. Naszym celem jest wyłącznie dobro naszych wychowanków oraz to, by objęci byli jak najlepszą ochroną ubezpieczeniową od nieszczęśliwych zdarzeń.

Wiosną obchodziliśmy  Dzień Ziemi. Celem projektu było popularyzowanie wiedzy ekologicznej uświadamiającej młodzieży niszczycielską działalność ludzi na naszej planecie i kierunków umożliwiających poprawę stanu środowiska.

W czerwcu uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje” propagującym bezpieczny, rozważny odpoczynek podczas dni wolnych od nauki.

W naszej szkole w klasach piątych odbył się konkurs wiedzy i umiejętności dotyczący  zagadnień z biologii. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań z dziedziny biologii.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Bieg Kargowiak 2019

Dnia 16-17.05.2019 odbył się XXI bieg przełajowy Kargowiak, zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kargowej.

Dzień Języków Obcych

"Polsko-Niemiecki Dzień Teatru” – pod tym hasłem 7 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole kolejny Dzień Języków Obcych. W tym roku temat imprezy związany był z projektem realizowanym wspólnie z niemieckim partnerem z Schulzendorf.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły