Informujemy, że w dniach 13-15 października 2017 r. organizujemy wycieczkę do Świeradowa Zdrój  dla pracowników i emerytów z okazji Święta Edukacji Narodowej. Zostały jeszcze 3 wolne miejsca. Zapisy w sekretariacie ZS-P w Kargowej tel: 68 352-52-96.

Informujemy, że za drugie i kolejne dziecko uczęszczające do naszej szkoły opłata za ubezpieczenie wynosi 50% składki.
Ponadto możemy zwolnić z opłaty składki do 12% ogólnej liczby ubezpieczonych. Wnioski o zwolnienie z opłacenia składki należy składać do wychowawców klas. Weryfikacji wniosków dokona powołana do tego celu komisja.

Uczniowie klas I - VII oraz klas II i III gimnazjum rozpoczęli rok szkolny 2017/2018 jako jedna społeczność szkolna. Podczas uroczystości, która odbyła się w hali sportowej przy budynku dawnego gimnazjum, pan dyrektor Zbigniew Michalski powitał pana burmistrza Jerzego Fabisia, panią wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Barbarę Dębicką, panią przewodniczącą Rady Rodziców w klasach 0 - VII Elżbietę Moder-Żukowską, panią przewodniczącą Rady Rodziców w klasach gimnazjalnych Ewę Radom, rodziców, nauczycieli i uczniów.

Zachęceni dużym zaangażowaniem uczniów i rodziców w zbiórkę makulatury i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (zebraliśmy 2554 kg makulatury i 1285 kg sprzętu na łączną kwotę 640,10 zł), pragniemy powtórzyć nasze przedsięwzięcie w bieżącym roku szkolnym w październiku i kwietniu.

Już od 2011 roku 30 dzieci z partnerskich miast: Schulzendorf w Niemczech, Vinor w Czechach i Kargowa spędza razem jeden wakacyjny tydzień. W tym roku po raz trzeci spotkaliśmy się w Schulzendorf.

Pogoda nie dopisała w ostatnim dniu roku szkolnego 2016/2017. Po nocnej burzy ochłodziło się i deszcz zmusił nas do zorganizowania uroczystego apelu w sali gimnastycznej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: pan burmistrz Jerzy Fabiś, przewodnicząca Rady Rodziców pani Elżbieta Moder-Żukowska,ksiądz proboszcz Marek Pietkiewicz oraz licznie zgromadzeni Rodzice.