sportbaner2

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 października 2023 r. w Babimoście odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny chłopców i jedną dziewcząt.

W Kategorii Igrzysk Dzieci dziewczęta zostały vice-mistrzyniami Powiatu, natomiast chłopcy zostali mistrzami Powiatu. Chłopcy w kategorii Igrzysk Młodzieży szkolnej nie mieli sobie równych i również zostali Mistrzami Powiatu. Zwycięscy Powiatów awansowali do Finału Mistrzostw Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Finał LOM odbył się 19 października również w Babimoście. Drużyna chłopców występująca w Kategorii Igrzysk Dzieci zajęła 10 miejsce. Lepiej zaprezentowali się starsi koledzy w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej, ponieważ zajęli piąte miejsce.

W drużynie młodszej występowali: Aleks Wójcicki, Makary Sobstyl, Grzegorz Brychcy, Aleksander Brychcy, Hubert Nowak, Jakub Zewar, Filip Lewkowicz. Natomiast drużynę starszą reprezentowali: Kamil Sumiński, Maks Maj, Stanisław Atarowski, Jakub Grucel, Oskar Lewkowicz, Oliwier Raniś, Nikodem Dąbrowski.

Opiekunami byli: Izabela Juchno, Krzysztof Dziuba