prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

P14000897 lutego 2016 r. do naszej szkoły przyjechali harcerze z Wielichowa pod opieką p. Pawła Michalskiego i uczniowie LO im. Stefana Roweckiego "Grota" w Czerwieńsku wraz z dyrektorem p. Mirosławem Zelisko.

Wspólnie z uczniami klasy IVa i VIb uczestniczyli w grze miejskiej zorganizowanej z okazji 97. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Kargowej. Młodzież poznawała miejsca, w których walczyli powstańcy i zdarzenia związane z nimi. Kolejnym zadaniem uczniów było znalezienie na terenie szkoły "skarbu powstańców". Drużyna, która go odkryła podzieliła się nim z pozostałymi,  były to czekoladowe złote monety.

Po słodkim poczęstunku wszyscy uczniowie i goście wzięli udział w uroczystościach pod pomnikiem powstańców wielkopolskich.

Ostatnim punktem obchodów była inscenizacja "Ofensywy zimowej 1945", w której uczestniczyli uczniowie klasy VIb z opiekunką Danutą Wróblewską.

Dzięki temu widowisku uczniowie mieli okazję doświadczyć emocji towarzyszących ludziom mieszkającym na tym terenie w styczniu 1945 r.

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły