nurse1

prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Już w październiku członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas II pilnie ćwiczyli układy taneczne i role do programu artystycznego. Od 5 listopada korytarze oraz sale lekcyjne naszej szkoły miały patriotyczny wystrój. Pojawiły się duże biało-czerwone 100 jako projekt przestrzenny uczniów zaproponowany  przez opiekunkę Samorządu Uczniowskiego panią Monikę Milczyńską, biało-czerwone kotyliony wykonywane na lekcjach techniki pod kierunkiem pani Anny Ptak, makieta biało-czerwonych dłoni wszystkich uczniów w konturze mapy Polski przygotowana przez panie Hannę Nowacką i Beatę Kozubską oraz piękne gazetki ścienne. Panie Mirosława Kamińska i Monika Milczyńska przygotowały wystawę ,,Historia godła polskiego”, a pani Maja Wasilewska wraz z klasą II a ,,Polska – moja ojczyzna”. Nauczyciele języka polskiego i historii pani Mirosława Kamińska, pani IzabelaLewkowicz – Dziuba, pani Beata Molenda oraz pan Zdzisław Domagalski zaproponowali uczniom kilka konkursów:

  • konkurs plastyczny dla klas IV ,,Piękna nasza Polska cała”,
  • konkurs poetycki dla klas IV – VI ,, Moja Polska”,
  • plakaty klas V – VI ,, 100 lat polskiej/ polskiego …”
  • prezentacja multimedialna ,,100 lat Niepodległej dla klas VII – VIII i III gimnazjalnych,
  • konkurs literacki ,,Czym jest dla mnie wolność?” dla klas VII – VIII i III gimnazjalnych,
  • prezentacja multimedialna ,,Walka o niepodległość oczami poetów i pisarzy polskich” dla klas VII – VIII i III gimnazjalnych,
  • konkurs na gazetkę klasową ,,100 lat Niepodległości” dla klas VII – VIII i III gimnazjalnych.

Lekcje muzyki w ostatnich tygodniach miały wydźwięk patriotyczny. Pan Rafał Urbanowicz przygotowywał z uczniami pieśni z czasów walk o niepodległość. Lekcje wychowawcze poświęcone były polskim symbolom narodowym. Były też kulinarne obchody stulecia niepodległości. Pani Mariola Małycha wpadła na pomysł, by ze swoją klasą  II b ulepić 100 pierogów. Pomogły im panie z Dziennego Domu Seniora.

program 320x2009 listopada włączyliśmy się do Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Poczty sztandarowe naszych szkół oraz uczniowie i wychowawcy klas VIII i III gimnazjalnych przemaszerowali z kilkunastometrową flagą Polski ulicami Kargowej spod Ratusza pod pomnik ku czci bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Tam o godz. 9.30 odbyła się oficjalna część uroczystości gminnej. Dalsze  świętowanie zorganizowane było przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod kierunkiem pani Moniki Milczyńskiej we współpracy z akustykiem Gminnego Centrum Kultury panem Aleksandrem Wróblewiczem. Patriotycznie udekorowana sala gimnastyczna zgromadziła całą społeczność uczniowską, władze naszego miasta, radnych, księdza proboszcza, delegacje zakładów pracy oraz mieszkańców naszego miasta. Wystrój sali wykonany przez panie Hannę Nowacką i Monikę Milczyńską z pomocą woźnych pana Wojciecha Przymuszały i pana Zbigniewa Świdzińskiego podkreślił uroczysty nastrój wydarzenia.

100lat 320x200Po wprowadzeniu sztandarów i odegraniu hymnu państwowego głos zabrał pan dyrektor Zbigniew Michalski. W przemówieniu przypomniał wszystkim wydarzenia historyczne z okresu zaborów i trudnych początków niepodległej Polski z 1918 roku oraz podsumował wszystkie szkolne działania związane z obchodami stulecia niepodległości. Wraz z nauczycielami i przewodniczącą Rady Rodziców panią Elżbietą Moder -Żukowską wręczył uczniom nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach (wcześniej opisanych). Następnie przemawiał pan burmistrz Jerzy Fabiś, który także podkreślił znaczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zakończonej części oficjalnej uroczystości wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć nowoczesny program artystyczny ,,Kto ty jesteś?”, którego scenariusz opracowały panie Beata Ziarek i Monika Milczyńska i przygotowały go we współpracy z panią Elżbietą Pietek  oraz instruktorkami Gminnego Centrum Kultury panią Teresą Glapińską i Marceliną Bienkiewicz. Zarówno goście, jak i wszyscy uczniowie i nauczyciele, otrzymali śpiewnik, przygotowany specjalnie na tą uroczystość przez pana Rafała Urbanowicza, dzięki któremu możliwe było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Punktem kulminacyjnym uroczystości szkolnej było odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego o godz. 11.11 w ramach akcji ,,Rekord dla Niepodległej” Minister   Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.  O godz 11.30 odbyła się msza św. z udziałem pocztów sztandarowych i oprawą pod kierunkiem katechetki pani Elżbiety Kasperskiej.

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły