prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

We wtorek 7 listopada 2017 roku dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Kargowej. W tym roku impreza troszkę się opóźniła ze względu na generalny remont sali gimnastycznej.

Bardzo podniosła była chwila, gdy 57 pierwszaków wyciągnęło prawą rączkę i uroczyście obiecało być prawymi Polakami i dbać o dobre imię klasy i szkoły. Wzruszeni rodzice także obiecali wspierać swoje pociechy, pamiętając, że każde dziecko uczy się na błędach. Pan burmistrz Jerzy Fabiś oraz pan dyrektor Zbigniew Michalski złożyli wszystkim serdeczne życzenia. Wielkim ołówkiem pasowano każde dziecko na ucznia naszej szkoły. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów klas trzecich. Pierwszoklasiści otrzymali upominki od dzieci z „zerówek”, starszych kolegów z klasy drugiej oraz ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy, a potem pod opieką wychowawczyń: pani Elżbiety Janik, pani Marii Małychy i pani Elżbiety Pietek udali się na słodki poczęstunek do swoich sal. Wszystkim pierwszakom życzymy radosnych dni w szkole i wielu sukcesów w nauce!

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły