prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Dnia 30 listopada 2017 r. wyruszyliśmy na wycieczkę autokarową do Stodolska koło Rostarzewa. Grudzień to miesiąc, w którym zaczynamy dużo rozmawiać o tradycjach związanych z zimowymi świętami. W związku z tym naszym celem było zwiedzanie zakładu produkującego bombki.

Nikt z nas nie miał pojęcia, że zrobienie bombki wymaga pracy wielu ludzi. Najpierw trzeba uzyskać określony kształt ozdoby przez wdmuchiwanie powietrza do rozgrzanego szkła. Potem moczy się bombkę w specjalnym płynie, barwi, rysuje na niej wzory, obsypuje brokatem i na koniec pakuje do pudełka.

Nie mogliśmy się nadziwić, jak różne wzory można wyczarować. Oglądaliśmy piękne czubki, ptaszki, kule, domki i wiele innych.

Od dziś będziemy bardzo uważać, strojąc choinkę, aby nie zbić żadnej, z takim trudem wykonanej, ozdoby.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły