Dnia 30 listopada 2017 r. wyruszyliśmy na wycieczkę autokarową do Stodolska koło Rostarzewa. Grudzień to miesiąc, w którym zaczynamy dużo rozmawiać o tradycjach związanych z zimowymi świętami. W związku z tym naszym celem było zwiedzanie zakładu produkującego bombki.

Nikt z nas nie miał pojęcia, że zrobienie bombki wymaga pracy wielu ludzi. Najpierw trzeba uzyskać określony kształt ozdoby przez wdmuchiwanie powietrza do rozgrzanego szkła. Potem moczy się bombkę w specjalnym płynie, barwi, rysuje na niej wzory, obsypuje brokatem i na koniec pakuje do pudełka.

Nie mogliśmy się nadziwić, jak różne wzory można wyczarować. Oglądaliśmy piękne czubki, ptaszki, kule, domki i wiele innych.

Od dziś będziemy bardzo uważać, strojąc choinkę, aby nie zbić żadnej, z takim trudem wykonanej, ozdoby.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego pluszowego przyjaciela.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły