prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

2 grudnia 2017 r. piętnastu członków kółka historycznego pod opieką Danuty i Dariusza Wróblewskich wyjechało do Wilkowa Polskiego na zaproszenie harcerzy z miejscowej szkoły podstawowej. Wzięli udział w dwudniowym rajdzie, zorganizowanym z okazji zakończenia „Roku Franciszka Ratajczaka w Gminie Wielichowo”.

Na miejscu, oprócz uczestników z Wilkowa Polskiego, byli też uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielichowie. Impreza rozpoczęła się pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Rozgrzani uczestnicy wzięli udział w pierwszej części rywalizacji, czyli grze kahoot na temat Franciszka Ratajczaka i Powstania Wielkopolskiego. Kolejne punkty zdobywali, uczestnicząc w grze nocnej na terenie parku przy szkole. Wszyscy prześcigali się w odszukiwaniu ukrytych informacji i próbie odgadnięcia hasła, które pozwalało zakończyć grę. Mimo dużego wysiłku żadnej drużynie nie udało się tego dokonać. Kolejne godziny uczestnicy rajdu spędzili na śpiewaniu piosenek przy wtórze gitary.

W niedzielny poranek, pełni nowych sił, opracowywali strategię rozwiązania następnych zadań. Wyruszyli wytyczonymi ulicami Wilkowa Polskiego, wzbudzając sensację wśród mieszkańców podążających do kościoła. Trafiali do kolejnych miejsc, doskonale się przy tym bawiąc. Efektem imprezy było zdobycie przez uczestników ogromnej wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i Franciszku Ratajczaku, który jako pierwszy zginął podczas Powstania. Nie mniej ważna była integracja młodzieży z Gminy Kargowa i Gminy Wielichowo, wśród której byli potomkowie powstańców. Na zakończenie rajdu uczniowie uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach pod pomnikiem Franciszka Ratajczaka w jego rodzinnych Śniatach. Rozstając się uczniowie umówili się na kolejne spotkania, tym razem na terenie Kargowej, obiecując równie emocjonujące atrakcje.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły