2 grudnia 2017 r. piętnastu członków kółka historycznego pod opieką Danuty i Dariusza Wróblewskich wyjechało do Wilkowa Polskiego na zaproszenie harcerzy z miejscowej szkoły podstawowej. Wzięli udział w dwudniowym rajdzie, zorganizowanym z okazji zakończenia „Roku Franciszka Ratajczaka w Gminie Wielichowo”.

Na miejscu, oprócz uczestników z Wilkowa Polskiego, byli też uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielichowie. Impreza rozpoczęła się pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Rozgrzani uczestnicy wzięli udział w pierwszej części rywalizacji, czyli grze kahoot na temat Franciszka Ratajczaka i Powstania Wielkopolskiego. Kolejne punkty zdobywali, uczestnicząc w grze nocnej na terenie parku przy szkole. Wszyscy prześcigali się w odszukiwaniu ukrytych informacji i próbie odgadnięcia hasła, które pozwalało zakończyć grę. Mimo dużego wysiłku żadnej drużynie nie udało się tego dokonać. Kolejne godziny uczestnicy rajdu spędzili na śpiewaniu piosenek przy wtórze gitary.

W niedzielny poranek, pełni nowych sił, opracowywali strategię rozwiązania następnych zadań. Wyruszyli wytyczonymi ulicami Wilkowa Polskiego, wzbudzając sensację wśród mieszkańców podążających do kościoła. Trafiali do kolejnych miejsc, doskonale się przy tym bawiąc. Efektem imprezy było zdobycie przez uczestników ogromnej wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i Franciszku Ratajczaku, który jako pierwszy zginął podczas Powstania. Nie mniej ważna była integracja młodzieży z Gminy Kargowa i Gminy Wielichowo, wśród której byli potomkowie powstańców. Na zakończenie rajdu uczniowie uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach pod pomnikiem Franciszka Ratajczaka w jego rodzinnych Śniatach. Rozstając się uczniowie umówili się na kolejne spotkania, tym razem na terenie Kargowej, obiecując równie emocjonujące atrakcje.

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Uroczystość otwarcia sali gimnastycznej po remoncie

W poniedziałek 6 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia sali gimnastycznej po remoncie. W wydarzeniu wzięli udział: pan burmistrz Jerzy Fabiś, zastępca burmistrza pani Marta Paron, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Henryka Kamińczak, wykonawcy remontu: panowie Wiesław Borkowski i Sławomir Kleniewski, przedstawiciele Policji oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. Zaproszenie przyjął również starosta powiatu zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły