prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Nauka pisania listów nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy III a, gdy na początku grudnia, razem z wychowawczynią Eulalią Konwą, przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Piszemy listy!”. Była ona zorganizowana przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej działających na portalu internetowym: wczesnoszkolni.pl.

Praca rozpoczęła się od zgromadzenia adresów 19 chętnych do korespondencji szkół z różnych stron Polski. Podczas zajęć uczniowie wspólnie ułożyli treść listu, w którym krótko się przedstawili i przybliżyli swoją miejscowość – Kargowę. Każde dziecko przepisało i ozdobiło jeden list oraz wypisało widokówkę. Następnego dnia cała klasa udała się na pocztę, żeby własnoręcznie wrzucić koperty do skrzynki. Teraz pozostało tylko cierpliwie czekać…

Po tygodniu z wszystkich stron kraju zaczęły napływać odpowiedzi. To był najprzyjemniejszy czas, gdy można było czytać listy od dzieci z różnych szkół, np. z Warszawy, Darłowa, Płocka, Zielonej Góry i innych.

Z przysłanych listów i pocztówek została stworzona Pocztówkowa Mapa Polski.

Dzięki udziałowi w akcji dzieci w praktyczny sposób utrwaliły wszystkie zasady pisania i adresowania listów oraz przyczyniły się do promocji Kargowej wśród szkół na terenie całego kraju.

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły