Nauka pisania listów nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy III a, gdy na początku grudnia, razem z wychowawczynią Eulalią Konwą, przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Piszemy listy!”. Była ona zorganizowana przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej działających na portalu internetowym: wczesnoszkolni.pl.

Praca rozpoczęła się od zgromadzenia adresów 19 chętnych do korespondencji szkół z różnych stron Polski. Podczas zajęć uczniowie wspólnie ułożyli treść listu, w którym krótko się przedstawili i przybliżyli swoją miejscowość – Kargowę. Każde dziecko przepisało i ozdobiło jeden list oraz wypisało widokówkę. Następnego dnia cała klasa udała się na pocztę, żeby własnoręcznie wrzucić koperty do skrzynki. Teraz pozostało tylko cierpliwie czekać…

Po tygodniu z wszystkich stron kraju zaczęły napływać odpowiedzi. To był najprzyjemniejszy czas, gdy można było czytać listy od dzieci z różnych szkół, np. z Warszawy, Darłowa, Płocka, Zielonej Góry i innych.

Z przysłanych listów i pocztówek została stworzona Pocztówkowa Mapa Polski.

Dzięki udziałowi w akcji dzieci w praktyczny sposób utrwaliły wszystkie zasady pisania i adresowania listów oraz przyczyniły się do promocji Kargowej wśród szkół na terenie całego kraju.

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Nasz roczny szkolny kalendarz jest pełen fantastycznych dat i dni do świętowania – wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Światowy Dzień Pluszowego Misia. To bardzo sympatyczne i lubiane przez dzieci święto obchodziliśmy w tym roku 24 listopada.

Uroczystość otwarcia sali gimnastycznej po remoncie

W poniedziałek 6 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia sali gimnastycznej po remoncie. W wydarzeniu wzięli udział: pan burmistrz Jerzy Fabiś, zastępca burmistrza pani Marta Paron, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Henryka Kamińczak, wykonawcy remontu: panowie Wiesław Borkowski i Sławomir Kleniewski, przedstawiciele Policji oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. Zaproszenie przyjął również starosta powiatu zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski.

Dzień Języków Obcych w obiektywie aparatu pana Jerzego Radkiewicza

Dzień Języków Obcych

Galeria zdjęć z powitania wiosny- korowód, kukły wiosny i inne atrakcje ....

Powitanie wiosny- 2017

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły