Nasza szkoła po raz szósty uczestniczyła w akcji Bicie rekordu  w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Po raz szósty skorzystaliśmy z zaproszenia Fundacji WOŚP do udziału w  akcji pod hasłem: Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) przez jak największą liczbę osób.

Wydarzenie to miało miejsce w sali gimnastycznej podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca przypadającego 16 października 2018r. Cała akcja trwała ponad pół godziny (godz. 11:50 - 12:30) i polegała na jednoczesnym  wykonywaniu resuscytacji, tzn. 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechów ratowniczych. Mieliśmy do dyspozycji 12 fantomów, które otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP lub wypożyczyliśmy od zaprzyjaźnionych instytucji.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zaangażowaliśmy łącznie   ponad 130 osób, m. in. najmłodszych uczniów z klasy II, czwartoklasistów, przedstawicielki wolontariatu i pracowników szkoły. Zaprosiliśmy przedstawicieli naszej Gminy, Gminnego Centrum Kultury, Dziennego Domu „Senior+”, służbę zdrowia, strażaków z OSP i rodziców. Spotkanie miało na celu promowanie wiedzy na temat resuscytacji, było również świetną okazją do zintegrowania się wszystkich uczestników. W formie świetnej zabawy przekonywaliśmy, jak łatwą czynnością jest   udzielanie pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi.

Podczas imprezy wręczono na ręce pana dyrektora Zbigniewa Michalskiego defibrylator zakupiony przez organizatorów festynu charytatywnego. Mamy nadzieję, że pozyskane urządzenie w razie potrzeby przyczyni się do szybszego i skuteczniejszego udzielenia pomocy przedmedycznej.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomagali w   przygotowaniu i przeprowadzeniu całej imprezy. Szczególne podziękowania przesyłamy przedstawicielom OSP, którzy podczas całego wydarzenia służyli pomocą wszystkim uczestnikom i czuwali nad poprawnością wykonywania RKO.

Organizatorzy: Ewa Barczewska – koordynator programu Ratujemy i Uczymy Ratować, Maria Małycha, Dominika Krzystek, Małgorzata Malicka – Kurzak

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Bieg Kargowiak 2019

Dnia 16-17.05.2019 odbył się XXI bieg przełajowy Kargowiak, zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kargowej.

Dzień Języków Obcych

"Polsko-Niemiecki Dzień Teatru” – pod tym hasłem 7 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole kolejny Dzień Języków Obcych. W tym roku temat imprezy związany był z projektem realizowanym wspólnie z niemieckim partnerem z Schulzendorf.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły