prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

zebymyj4Konkurs klas II „Zęby myj i zdrowo żyj”
 

W poniedziałek 11 kwietnia klasy drugie rozpoczęły obchody "Tygodnia Zdrowego Stylu Życia" od konkursu "Zęby myj i zdrowo żyj", przygotowanego przez p. Annę Polaszyk-Czerw i p. Eulalię Konwę. Trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą, rozwiązując krzyżówki, odgadując zagadki, układając puzzle itp.

Konkurs obserwowali uczniowie klas drugich. Oni również mieli do wykonania zadania.Każda klasa musiała zaprezentować przygotowaną wcześniej gimnastykę poranną, odgadnąć kalambury, wskazać właściwe zachowania zdrowotne. Konkurs oceniała komisja sędziowska w składzie: p. Elżbieta Kochańska - stomatolog, p. wicedyrektor Ewa Barczewska oraz p. Jolanta Wdowiak - przedstawicielka Rady Rodziców.
Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą, stąd różnica w punktacji była niewielka. Ostatecznie zwyciężyła klasa II a, II miejsce zdobyła klasa II d, III miejsce - klasa II b, czwartą lokatę zajęli uczniowie klasy II c.
Sponsorami nagród dla drużyn były: p. Elżbieta Kochańska i Rada Rodziców. Uczniowie wszystkich drugich klas otrzymali szczoteczki do zębów zakupione przez Radę Rodziców.

 

zebymyj

zebymyj2

zebymyj3

zebymyj4

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły