Projekt „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W naszej szkole realizowała go pani Maja Wasilewska z klasą III a.

Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Autorką projektu jest Honorata Szanecka - dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie.

Projekt składał się z trzech Modułów: „Mała chmurka w krainie drzew”, „Mała chmurka w krainie śniegu” oraz „Mała chmurka w krainie słońca”.

Uczniowie wykonali wiele różnorodnych działań, wspaniałych prac i plakatów, rozwijali zamiłowanie do czytelnictwa, wzbogacali słownictwo, wyobraźnię, pamięć, kształtowali umiejętność prezentacji wiedzy przed kolegami i nauczycielami, trenowali piękne czytanie, wesoło śpiewali, wspomagali kreatywność i pomysłowość. Wysiłki zostały nagrodzone dyplomami i certyfikatami uczestnictwa dla uczniów, nauczyciela oraz szkoły.

Nie sposób wymienić wszystkich całorocznych działań, wykonywanych także online w związku z sytuacją pandemii. Dzieci spisały się wspaniale! Wczesną jesienią zorganizowano m.in. Dzień Głośnego Czytania w klasach młodszych, podczas którego uczniowie z klasy III a czytali kolegom przygotowane przez siebie teksty, by zachęcić do czytelnictwa i odwiedzania biblioteki szkolnej. Podczas wiosennej „Lekcji pod chmurką” z zaangażowaniem przedstawili zgromadzonym gościom ze szkoły, w tym dyrekcji i nauczycielom: pani wicedyrektor Ewie Barczewskiej, pani Annie Gryca-Nowak, pani Marii Małycha, pani Elżbiecie Pietek, pani Agnieszce Kurowskiej, pani Monice Lisowskiej, pani Agnieszce Zielińskiej, ciekawostki i plakaty z ulubionych książek, które skradły ich serca.

Przepiękne, pomysłowe dzieła, jak wiele innych podczas trwania projektu, zdobiły szkolne korytarze. Uczniowie przygotowali też występ czytelniczy, który pomógł pokonywać nieśmiałość, i z dumą, z ciekawymi tematycznymi rekwizytami, strojami, zaprezentowali przed klasą i gośćmi ze szkoły: panem dyrektorem Zbigniewem Michalskim, panią  wicedyrektor Ewą Barczewską, panią Małgorzata Malicką-Kurzak, panią Moniką Lisowską, panią Marią Małychą, panią Elżbietą Pietek, panią Agnieszką Zielińską, panią Anną Grycą-Nowak wybrane wiersze oraz piosenki. Zachęcali także do czytania poprzez przypomnienie wielu płynących z niego korzyści, które przedstawiono na tematycznej gazetce, by nie zapominać, jak cennym skarbem są książki.

Rozbudzone czytelnictwo, umiejętności i wiara we własne siły doprowadziły ósemkę odważnych chłopców i dziewcząt: Nadię Maj, Lenę Kawecką, Laurę Foterek, Odetę Szukalską, Maję Kaczmarek, Makarego Sobstyla, Jakuba Sewohla oraz Mikołaja Dziubę do etapu powiatowego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego ProArte, gdzie trójka z nich zdobyła także wyróżnienie, a byli to: Mikołaj Dziuba, Lena Kawecka oraz Laura Foterek.

Wakacje to wspaniały czas na zabawy, wycieczki, odpoczynek, zachęcamy wszystkie dzieci, by w wolnej chwili sięgały podczas tych wypraw do ulubionych książek, którym czasem trudno się przebić przez gąszcz telefonów komórkowych i gier komputerowych, a do zaoferowania mają zdecydowanie bogatszy świat dziecięcej fantazji.

Maja Wasilewska – Koordynator rozwoju czytelnictwa w klasach młodszych

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości na holu głównym szkoły odbył się apel przygotowany przez klasę 3 b z wychowawczynią Beatą Kozubską.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 października 2023 r. w Babimoście odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny chłopców i jedną dziewcząt.

Pożegnanie ósmoklasistów

Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 uczniów klas ósmych. W uroczystości wzięli udział tegoroczni absolwenci, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły