prog4schools

lektury

Szkoły partnerskie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

sprawdzianW dniu 5 kwietnia 2016 r. 47 uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego sprawdzianu uczniów klas szóstych. Sprawdzian składał się z dwóch części: pierwszej zawierającej zadania z języka polskiego i matematyki oraz drugiej zawierającej zadania z języka obcego nowożytnego. Zestaw części I składał się z 27 zadań (takie same zadania egzaminacyjne rozwiązywali uczniowie z dysleksją rozwojową): 13 z języka polskiego i 14 z matematyki. Zestaw egzaminacyjny z zakresu języka angielskiego składał się z 11 zadań zamkniętych.

 

 

Na wykonanie wszystkich zadań z części I uczniowie mieli 80 minut, a uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych 120 minut, na wykonanie II części 45 minut, a uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych 70 minut. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań zamieszczonych w każdej części szóstoklasista mógł otrzymać maksymalnie po 40 punktów.

Szkoła uzyskała średni wynik procentowy 60,09 i jest on minimalnie niższy niż w okręgu (60,45) i w województwie (60,53), ale wyższy od średniej w powiecie zielonogórskim (57,26). Z j. polskiego uczniowie uzyskali średni wynik 69,36 (w powiecie – 66,43), z matematyki – 50,32 (w powiecie – 47,60), a z j. angielskiego – 69,89 ( w powiecie – 66,38). Szkoła uzyskała lepsze wyniki na tle miejscowości z powiatu zielonogórskiego o porównywalnej liczbie mieszkańców.

W skali staninowej szkoła uzyskała wynik mieszczący się w staninie średnim 5. W poprzednich 2 latach wynik był na poziomie 4 (niżej średni). Tendencja rozwojowa szkoły jest wzrostowa.

Gratulacje dla uczniów klas szóstych!

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W piątek, 16 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku, w związku z panującą pandemią uczniowie każdej klasy oddzielnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie byli pasowani.

Maciej Kozłowski – pamiętamy

11 maja 2020 r. mija dziesięć lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Pracownicy i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej z wdzięcznością wspominają Aktora i naszego Przyjaciela. Młodszym przybliżamy sylwetkę niezwykłego człowieka, który nie tylko nie zapomniał o mieście swego urodzenia i pierwszych lat życia, ale zrobił tak wiele dla dobra społeczności szkolnej.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły